به گفته معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، اگر تامین اعتبار راه‌آهن سنندج محقق شود این طرح در اواخر مهر ماه افتتاح می‌شود.

افتتاح راه‌آهن همدان- سنندج تا اواخر مهر

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایرنا، وعده اتصال سه مرکز استان به شبکه ریلی در سال جاری گام به گام به اجرا نزدیک می‌شود و قرار است در جدیدترین افتتاح ریلی، راه‌آهن همدان- سنندج بعد از حدود دو دهه انتظار به افتتاحیه برسد.

مسیر ریلی همدان- سنندج نزدیک به ۱۵۱ کیلومتر (با احتساب خطوط ایستگاهی ۱۷۷ کیلومتر) با پیش‌بینی هفت ایستگاه در طول مسیر است که از ایستگاه راه‌آهن همدان آغاز می‌شود و پس از عبور از حوالی شهرهای بهار، لالجین، صالح‌آباد و قروه در گردنه صلوات‌آباد به ایستگاه سنندج می‌رسد.

طول مسیر ریلی همدان- سنندج نزدیک به ۱۵۱ کیلومتر (با احتساب خطوط ایستگاهی ۱۷۷ کیلومتر) است و این ابر پروژه که قرار است تا پایان مهرماه سال جاری با حضور ریاست جمهوری افتتاح شود با شروع به کار دولت سیزدهم و بعد از گذشت ۱۸ سال عملیات ساخت آن ۶۳درصد پیشرفت فیزیکی داشت و دریک سال گذشته با عملیات جهادی پیشرفت فیزیکی این پروژه مهم ریلی به ۹۰درصد رسیده است و هم اکنون در چند جبهه و نوبت‌کاری در دست ساخت است.

«عباس خطیبی» معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در این باره گفت: امسال ۴چهار پروژه ریلی را هدف‌گذاری کرده‌ایم که به افتتاح برسد که نخستین آن راه‌آهن بستان‌آباد به طول ۴۴ کیلومتر بود که در خرداد امسال افتتاح شد.

وی خبر داد که هم‌زمان دو پروژه ریلی دیگر با یک فاصله زمانی نزدیک به هم به بهره‌برداری خواهد رسید و در این باره توضیح داد: مسیر ریلی رشت - کاسپین به طول ۳۷ کیلومتر ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همزمان راه‌آهن همدان- سنندج با ۱۵۱ کیلومتر اکنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تامین اعتبار با افتتاح آن ۲۴ امین مرکز استان کشور به شبکه ریلی متصل می‌شود.

به گفته معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، اگر تامین اعتبار راه‌آهن سنندج محقق شود این طرح در اواخر مهرماه افتتاح می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.