ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه با اعلام رشد ۵۶ درصدی ترانزیت خارجی و داخلی با مقصد گمرکات این استان گفت: ارزش کالاهای ترانزیت خارجی و داخلی با مقصد گمرکات این استان در سال جاری ۵۸۶ میلیون و ۸۶۹ هزارو ۴۰۵ دلار به وزن ۱۵۸ هزارو ۷۴۳ تن است.

رشد ۵۶درصدی ترانزیت به گمرکات کرمانشاه

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایرنا، علی اصغر عباس زاده از رشد ۱۹۷ درصدی وزن کالاهای ترانزیت خارجی و داخلی با مقصد حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه در سال جاری خبر داد.

وی ارزش کالاهای ترانزیت خارجی و داخلی با مقصد گمرکات این استان در سال جاری را ۵۸۶ میلیون و ۸۶۹ هزارو ۴۰۵ دلار به وزن ۱۵۸ هزارو ۷۴۳ تن عنوان کرد.

وی افزود: این میزان کالا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن ۱۹۷ درصد افزایش و از لحاظ ارزش ۵۶ درصد رشد داشته است.

ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک کرمانشاه تصریح کرد: از این میزان کالای ترانزیتی با مقصد گمرکات استان کرمانشاه، گمرک پرویزخان با ۴۴۴ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۵۹۸ دلار به وزن ۵۸ هزارو ۸۴۶ تن، با سهم ۷۶ درصدی ارزش و سهم ۳۷ درصدی وزن، بیشترین سهم را از مجموع کالای ترانزیت مقصد گمرکات استان از آن خود کرد.

وی سهم گمرک خسروی از مجموع کالای ترانزیتی با مقصد گمرکات استان را از لحاظ ارزش ۱۴ درصد و از حیث وزن ۵۸ درصد عنوان کرد و میزان آن را ۸۲ میلیون و ۱۵۷ هزارو ۲۷۶ دلار به وزن ۹۲ هزارو ۱۵۰ تن عنوان کرد.

عباس‌زاده میزان کالاهای ترانزیتی با مقصد گمرک کرمانشاه را ۶۰ میلیون و ۴۶۲ هزارو ۵۳۱ دلار به وزن ۷ هزارو ۷۴۷ تن عنوان کرد و افزود این مقدار کالای ترانزیتی با مقصد گمرک کرمانشاه، از لحاظ وزن ۵ درصد و از حیث ارزش ۱۰ درصد از مجموع کالای ترانزیتی با مقصد گمرکات استان کرمانشاه را شامل می‌شود.

وی عمده کالاهای ترانزیتی خارجی با مقصد گمرکات استان کرمانشاه را اتومبیل نو و مستعمل، روغن موتور، کشنده، خشکبار، گوشت مرغ منجمد و عمده کالاهای ترانزیت داخلی با مقصد گمرکات این استان را ماشین ظرفشویی، ژنراتور، کولر گازی، تایر، لوازم برقی آشپزخانه و ... عنوان کرد.

استان کرمانشاه ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و در امتداد این مرزها ۶ مرز و بازارچه مرزی فعال است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.