نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: قیمت هر کیلو زعفران دسته ۳۱ تا ۳۲ میلیون تومان، پوشال ۳۴ تا ۳۶ میلیون تومان، سرگل ۳۷ تا ۳۸ هزارتومان، نگین ۳۸ تا ۴۰ میلیون تومان و سوپر نگین ۴۲ تا ۴۳ میلیون تومان است.

قیمت زعفران کیلویی چند؟

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایانا، طبق آمار گمرک امسال صادرات زعفران در پنج ماهه نخست سال ۸۸ میلیون دلار برای کشور ارز آوری داشته است که با رشد ۵۴ درصدی به نسبت مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است.

طبق آمار گمرک، زعفران ایرانی فاقد بسته‌بندی و در حجم‌های کیلویی در گونی از کشور خارج می‌شود و ۳۰ تا ۴۰ درصد آن به کشور امارات، ۲۰ تا ۳۰ درصد به کشور اسپانیا و حدود ۱۰ درصد آن نیز به کشور عراق منتقل می‌شود. همچنین حجم عمده زعفران ایران با وزن بالای ۳۰ گرم به دیگر کشورها صادر می‌شود.

نایب رئیس شورای ملی زعفران با بیان اینکه هم‌اکنون حداقل قیمت هر کیلو زعفران ۳۱ میلیون تومان و حداکثر ۴۰ میلیون تومان است، به پیش‌بینی صادرات زعفران در سال ۱۴۰۲ پرداخت و گفت: با رفع موانع صادراتی همچون بازگشت ارز و حذف عوارض آب مجازی پیش‌بینی می‌شود که صادرات نسبت به سال قبل ۴۰ درصد رشد یابد.

غلامرضا میری از آرامش حاکم بر بازار زعفران خبر داد و گفت: اکنون قیمت هر کیلو زعفران دسته ۳۱ تا ۳۲ میلیون تومان، پوشال ۳۴ تا ۳۶ میلیون تومان، سرگل ۳۷ تا ۳۸ هزارتومان، نگین ۳۸ تا ۴۰ میلیون تومان و سوپر نگین ۴۲ تا ۴۳ میلیون تومان است.

وی قیمت زعفران را تابع عرضه و تقاضا دانست و افزود: با کاهش عرضه در برابر تقاضا، قیمت افزایش می‌یابد. اما اکنون‌ نمی‌توان پیش‌بینی راجع به بازار داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.