به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، اراضی معرفی شده توسط وزارت آموزش و پرورش مورد بررسی قرار می‌گیرد تا در صورت دارا بودن قابلیت لازم، به‌منظور ساخت مسکن فرهنگیان در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار گیرد.

تامین مسکن فرهنگیان در قالب طرح نهضت ملی کلید خورد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از سازمان ملی زمین و مسکن، «ارسلان مالکی»، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن و معاون وزیر راه و شهرسازی در نشستی با حضور وزیر آموزش و پرورش و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های کشور ضمن با تاکید بر اهمیت ویژه تامین مسکن برای فرهنگیان فاقد مسکن گفت: حل مشکل فرهنگیان اثراتی به مراتب بیش از سایر اقشار کشور دارد و برای ما از اهمیت مضاعفی برخوردار است.

وی افزود: پیرو نشست مشترک با نمایندگان وزارت آموزش و پرورش در راستای تامین مسکن فرهنگیان مقرر شد اراضی معرفی شده از طرف این وزارتخانه بررسی شود تا در صورتی که قابلیت ساخت مسکن داشته باشد در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در شهرهایی که وزارت آموزش و پرورش زمین نداشته باشد سازمان ملی زمین و مسکن تلاش خواهد کرد تا زمین برای مسکن فرهنگیان تامین شود.

وی اعلام کرد: در هفته‌های آتی انعقاد تفاهمنامه مشترک برای ایجاد وحدت رویه جهت تامین مسکن فرهنگیان پیگیری خواهد شد.

مالکی بر ضرورت تعیین مدیر پروژه برای پیگیری امور مسکن فرهنگیان در استان از سوی ادارات آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: تعیین و معرفی این شخص برای تسریع در پیشبرد امور در استان‌ها بسیار ضروری است.

انعقاد تفاهم‌نامه‌های مشترک برای تامین مسکن کارکنان دستگاه‌ها و نهادها از جمله سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی برای سرعت بخشیدن به اجرای طرح نهضت ملی مسکن بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.