وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی نامه‌ای به دبیر کمیسیون زیربنایی صنعت و محیط زیست هیات دولت، خواستار اصلاح بندهایی از آیین‌نامه اجرایی واردات خودروهای معلولان شد.

درخواست اصلاح آیین‌نامه اجرایی واردات خودروهای معلولان

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از پایگاه خبری عصر خودرو، سید صولت مرتضوی در این نامه خواهان اصلاح بند دال ماده یک آیین‌نامه اجرایی واردات خودرو معلولان شده است. در این بند صرفا به معلولان جسمی و حرکتی اشاره شده که مرتضوی خواهان اصلاح آن و افزوده شدن سایر افراد دارای معلولیت ذهنی و بینایی بویژه افراد با معلولیت شدید و خیلی شدید به علت محدودیت عملکردی و شرایط خاص رفتاری که امکان استفاده از سامانه‌های عمومی حمل‌ونقل را نداشته، شده است.

مرتضوی همچنین جهت جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی خواهان اضافه کردن بندی است تا خودروهای فوق تا پنج سال امکان واگذاری به غیر را نداشته باشند.

وی در ادامه به دلیل شرایط خاص معیشتی و اقتصادی افراد دارای معلولیت خواهان حذف کلیه حقوق گمرکی، سود بازرگانی، هزینه‌های گمرکی و عوارض موضوع ماده ۱۴ قانون امور گمرکی برای واردات خودروهای معلولان شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان این نامه خواستار درج اینکه سهمیه هر فرد مشمول تنها یک بار باشد در آیین‌نامه نهایی واردات خودرو معلولان شده است.

درخواست اصلاح آیین‌نامه اجرایی واردات خودروهای معلولان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.