در هشتمین جلسه شورای اقتصادی درخواست وزارت نفت برای اصلاح مصوبه شورای اقتصاد در خصوص طرح «حمایت از تولید خودروهای دوگانه‌سوز، تبدیل کارخانه‌ای خودروهای بنزینی به CNG سوز و کمک به احداث جایگاه‌های هوشمند عرضه سوخت CNG» مورد بررسی قرار گرفت.

حمایت از تولید خودروهای دوگانه‌سوز تصویب شد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایلنا، هشتمین جلسه شورای اقتصادی به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و ضمن ارائه چند گزارش، درخواست‌های برخی دستگاه‌های اجرایی موردبررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

در این جلسه که رئیس دفتر رئیس‌جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزرای نفت، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی و نمایندگان مجلس عضو این شورا نیز حضور داشتند، وزیر جهاد کشاورزی گزارشی از پرداخت مطالبات گندم‌کاران ارائه کرد و گفت: در سال جاری ۱۰,۳۱۹ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده و از ۱۵۴.۸ همت مطالبات گندمکاران تاکنون ۱۱۰ همت به آنها پرداخت شده است و مابقی مطالبات نیز پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها نیز در این جلسه گزارشی از عملکرد ۶ ماهه پرداخت یارانه‌های نقدی و نحوه تامین مالی برای پرداخت یارانه‌های معیشتی ارائه کرد.

در ادامه این جلسه دو درخواست وزارت نیرو مبنی بر انتشار اوراق مالی اسلامی برای اجرای طرح‌های انتقال نیروی برق ۱۶ شرکت برق منطقه‌ای به مبلغ ۱,۳۰۰ میلیارد تومان و اجرای ۹ طرح نیروگاهی به مبلغ ۲,۲۷۰ میلیارد تومان موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت که پس از توضیحات وزیر نیرو، شورای اقتصاد با این درخواست‌ها موافقت کرد.

همچنین در این جلسه درخواست وزارت نفت برای اصلاح مصوبه شورای اقتصاد در خصوص طرح «حمایت از تولید خودروهای دوگانه‌سوز، تبدیل کارخانه‌ای خودروهای بنزینی به CNG‌سوز و کمک به احداث جایگاه‌های هوشمند عرضه سوخت CNG» موردبررسی قرار گرفت و پس از ارائه نظرات و دیدگاه‌های اعضا، این درخواست به تصویب رسید.

تقاضای افزایش ظرفیت تولید میدان نفتی مشترک یادآوران تا سقف ۱۵۲ هزار بشکه در روز نیز از جمله پیشنهادات مصوب در جلسه شورای اقتصاد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.