گوگل در هر صورت موقعیت مکانی کاربران را ردیابی می‌کند و به دلیل ردیابی موقعیت مکانی کاربران، با پرداخت ۹۳ میلیون دلار جریمه موافقت کرده است.

دروغ گوگل درباره ردیابی موقعیت مکانی کاربران

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از گاردین، گوگل ۹۳ میلیون دلار برای حل‌وفصل اتهامات گمراه کردن مصرف‌کنندگان در مورد نحوه و زمان ردیابی و ذخیره‌سازی اطلاعات مکانی آن‌ها پرداخت خواهد کرد. این جریمه پرداخت قابل‌توجهی برای این غول فناوری محسوب می‌شود که پس از یک تحقیق چندساله در مورد شیوه‌های داده‌ای خود انجام داده است.

این توافق ناشی از شکایتی است که توسط دادستان کل کالیفرنیا، راب بونتا، مطرح شد و به این نتیجه رسید که این شرکت مصرف‌کنندگان را گمراه کرده است تا باور کنند که آن‌ها کنترل بیشتری بر اطلاعات مکانی خود نسبت به آن‌ها دارند.

بونتا در بیانیه‌ای با اعلام این توافق گفت: تحقیقات ما نشان داد که گوگل به کاربران خود یک‌چیز می‌گوید اینکه پس از انتخاب، دیگر موقعیت مکانی آن‌ها را ردیابی نخواهد کرد، اما برعکس عمل می‌کند و به ردیابی حرکات کاربران خود برای منافع تجاری خود ادامه می‌دهد

این شکایت بر اختلاف اصلی بین نحوه رسیدگی گوگل به داده‌های موقعیت مکانی کاربران و نحوه رسیدگی دفتر دادستان کل به آن استوار است. درحالی‌که گوگل به مردم این امکان را داد تا تاریخچه مکان خود را خاموش کنند و به‌صراحت اعلام کرد که اگر این گزینه را انتخاب کنند، این شرکت به جمع‌آوری و ذخیره داده‌های مکانی کاربر از طریق منابع دیگر ازجمله از طریق ردیاب فعالیت وب و اپلیکیشن کاربر ادامه می‌دهد که به گفته دادستان کل به‌صورت پیش‌فرض همچنان ادامه دارد.

درحالی‌که گوگل هیچ خطایی را به‌عنوان بخشی از توافق قبول نمی‌کند، این شرکت علاوه بر پرداخت ۹۳ میلیون دلار، با چندین شرط دیگر نیز موافقت کرد. این شرایط شامل شفافیت بیشتر در مورد شیوه‌های ردیابی موقعیت مکانی، اطلاع‌رسانی به کاربران قبل از استفاده از اطلاعات مکانی برای ساخت پروفایل تبلیغاتی برای هدف قرار دادن افراد خاص؛ و دریافت تأییدیه از کارگروه حریم خصوصی داخلی گوگل قبل از ایجاد هرگونه تغییر در حریم خصوصی است.

خوزه کاستانیدا، یکی از سخنگویان گوگل، به گاردین گفت: مطابق با پیشرفت‌هایی که در سال‌های اخیر داشته‌ایم، ما این موضوع را حل‌وفصل کرده‌ایم، که بر اساس سیاست‌های محصول قدیمی بود که سال‌ها پیش تغییر دادیم.

این اولین‌باری نیست که گوگل به خاطر جمع‌آوری غیرقانونی داده‌های مکانی کاربران در آمریکا جریمه می‌شود. گوگل سال گذشته میلادی ۸۵ میلیون دلار به خاطر همین موضوع در آریزونا جریمه شد. این شرکت همچنین ۳۹۲ میلیون دلار در ۴ ایالت دیگر برای اتهامات مشابه جریمه پرداخته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.