۵۰ درصد از تولید انرژی عربستان تا ۲۰۳۰ انرژی‌های تجدیدپذیر خواهد بود، این کشور طبق گفته وزیر نفت عربستان تولیدکننده انرژی خواهد بود نه تولیدکننده نفت.

 ۵۰ درصد تولیدات عربستان تا سال ۲۰۳۰  انرژی های تجدید پذیر خواهد بود

به گزارش کارآفرین نیوز، به نقل از اویل پرایس، عبدالعزیز بن سلمان وزیر نفت عربستان اعلام کرد: عربستان آرزوهای سبز زیادی دارد که شامل تولید گاز، انرژی‌های تجدیدپذیر و هیدروژن می‌شود.

 عبدالعزیز بن سلمان گفت:« دنیا باید این واقعیت را قبول کند. ما قرار است در این فعالیت‌ها برترین باشیم

 عربستان مطمئناً از این انتقال به سمت انرژی‌های پاک سود خواهد برد. در حالی که شرکت‌های اکسون، چورون و شل مشغول مذاکره با فعالان محیط زیست در شرکت‌ها و دادگاه‌ها هستند، شرکت های ملی نفت مخصوصاً در کشورهای عضو اوپک بسیار مشتاقند از افزایش قیمت نفت در نتیجه این مذاکرات سود ببرند.

 عربستان قیمت رسمی فروش نفت خود را به آسیا برای تحویل در ماه جولای بالا برده است. ولی این کار مانع ادامه آرزوهای سبز عربستان نمی‌شود. عربستان هزینه فعالیت های سبز خود را از فروش نفت به دست می‌آورد. این کشور قصد دارد تا ۲۰۳۰، ۵۰ درصد از تولید انرژی خود را به انرژی‌های تجدیدپذیر اختصاص دهد تا وابستگی آن به نفت کاهش یابد. انرژی‌های تجدیدپذیر در ۲۰۱۷ فقط ۰.۰۲ درصد از کل سهم تولید انرژی عربستان را تشکیل می‌دادند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =