نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه نشست شورای عالی کار باید در هفته‌ پایانی هر ماه برگزار شود، گفت: تاکنون دعوت‌نامه‌ای برای برگزاری این نشست داده نشده است. قرار است در نشست این ماه، موضوع ترمیم مزد و بهبود قدرت خرید کارگران در دستور کار باشد و ما منتظر هستیم.

دستورکار شورای‌عالی‌کار، ترمیم مزد کارگران است

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از تسنیم، براساس روال همیشگی، نشست شورایعالی کار باید در هفته‌ پایانی هر ماه برگزار شود؛ آنگونه که گروه کارگری شورایعالی کار می‌گویند قرار است در نشست این ماه، موضوع ترمیم مزد و بهبود قدرت خرید کارگران در دستور کار باشد، در واقع نمایندگان دولت اینگونه وعده داده‌اند.

«محمدرضا تاجیک»؛ عضو شورای عالی کار در این باره می‌گوید: تاکنون دعوت‌نامه‌ای برای برگزاری جلسه داده نشده است. اما طبق روال هر ماه باید جلسه برگزار می‌شد و ما منتظر هستیم.

وی با اشاره به اینکه درخواست ما این بود که بازنگری در بحث معیشت صورت گیرد، افزود: طی سال‌های اخیر فشار زیادی در حوزه مسکن به کارگران وارد شد.

تاجیک بیان کرد: قیمت سرسام‌آور مسکن و به تبع آن اجاره بهای سنگین عملاً بیش از نصف حقوق کارگران را می‌بلعد که هرچند کارفرمایان درصدد افزایش حقوق باشند اما بازهم نصیب اجاره‌بها خواهد شد. بنابراین دولت باید فکری به حال وضعیت معیشت و مسکن کارگران کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.