باز هم اظهار نظر ایلان ماسک کار دست رمزارزها داد و کاهش ۳.۴ درصدی ارزش بیت‌کوین را به دنبال داشت .

از قلب شکسته ایلان ماسک تا تهدید هکرها

به گزارش کارآفرین نیوز، دیگر باید در کنار تمام متغیرهای تاثیر گذار بر قیمت رمزارزها تحرکات ایلان ماسک در فضای مجازی را نیز اضافه کنیم. توییت‌های ماسک و اظهارات مدیران شرکت تحت راهبری او یعنی تسلا، در چند ماه اخیر از اصلی‌ترین عوامل نوسانات قیمت رمزارزها بوده‌اند.

بیت‌کوین سه هفته پیش در حالی یکی از ریزش‌های بی‌سابقه خود در سال میلادی جاری را تجربه کرد (بیش از ۱۰ هزار دلار) که دلیل اصلی آن توییتی درباره ممنوعیت به کارگیری رمزارزها برای خرید و فروش محصولات تسلا توسط ایلان ماسک بود.

توییت اخیر او هم باعث کاهش ۳.۴ درصدی ارزش بیت کوین شد.

برخی  فعالان بازار رمزارزها این تحرکات را در راستای نوسان‌گیری و کسب سود می‌دانند و بارها در شبکه‌های مجازی به این رفتار نقد کرده‌اند. تازه‌ترین این نقدها که دیگر رنگ و بوی تهدید به خود گرفته توسط یک تیم هکری انجام شد.

گروه انانیموس (Anonymous) در پیامی ویدیویی با اشاره به تعداد زیادی از اقدامات مخرب زیست محیطی که شرکت تسلا تا به امروز انجام داده است، ماسک را یکی از “میلیاردرهای فاسد” نامید.

گروه هکری Anonymous در پیام خود آورده است: «هر آنچه ایلان ماسک تحت عنوان تلاشی برای نجات جهان به راه انداخته است، تنها به دلیل حس برتری جویی و شهرت او بوده و شرکت‌های زیادی برای تولید خودروهای برقی یا در زمینه سفرهای فضایی فعالیت دارند و ایلان ماسک تنها به واسطه پست‌های مضحکی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کند معروف شده است. بیشتر درآمد تسلا از بیت کوین است و نه فروش اتومبیل.  ماسک قصد دارد به سود دولت آمریکا بیت کوین را بد نام کند. اقداماتی که ماسک با نام حفاظت از محیط زیست و نوآوری انجام داده است در اصل گامی در جهت درآمدزایی بوده اند. ایلان ماسک با انتشار توییت هایش بازار رمزارزها را دستکاری کرده است و با درآمد و زندگی افراد فقیر بازی کرده ای. ایلان نمی دانی که چقدر کسالت آوری، تو یک میلیونر فاسد هستی! »

در ادامه پیام ویدیویی این گروه آمده است: «همان طور که در نظراتی که زیر پست هایی که در توییتر به اشتراک گذاشته ای می‌بینی، بازی‌های تو با بازار رمزارزها باعث شده است میلیون‌ها زندگی نابود شود. میلیون‌ها سرمایه گذار چشم امید خود را به درآمد حاصل از ارزهای رمزنگاری دوخته‌اند تا بلکه این گونه رویاهای خود را محقق کنند. این چیزی است که تو هرگز نخواهی فهمید! زیرا تو در سرزمین استعمار شده آفریقای جنوبی، در میان معادن زمرد به دنیا آمدی و هیچ درکی از زندگی سخت کارگران در سراسر دنیا نداری. شاید فکر کنی که در کار خودت خیلی خبره و باهوش هستی اما حالا یک حریف قدر پیدا کردی. ما گمنام (Anonymous) هستیم. “ما یک ارتشیم منتظر ما باش! ”»

توییت قلب شکسته ماسک!

اما ماسک چه کاری کرده بود که باعث عصبانیت این گروه هکری و تعداد زیادی از کاربران فضای مجازی شد؟ او در سوم June یا ۱۳ خرداد ماه با منشن کردن یک توییت درباره جدایی عاطفی و قرار دادن شکلک‌ یک قلب شکسته در کنار هشتگ بیت‌کوین آنچنان به مخاطب القا ‌کرد که قصد جدایی از اولین رمزارز جهان را دارد.

همین توییت کوتاه کافی بود تا قیمت بیت‌کوین ظرف چند ساعت به قیمت حدود ۳۷ هزار دلار برسد.

در زمان نگارش  این گزارش (ظهر ۱۷ خردادماه) قیمت هر بیت کوین به ۳۶ هزار ۲۸۶ رسیده است.  

در حال حاضر طبق آخرین آمار موجود قریب به ۱۲ میلیون ایرانی در بازار رمزارزها فعال هستند و تراکنش مالی آنها حدود ۳ تا ۵ هزار میلیارد تومان است و با هر نوسان بخشی از سرمایه‌ آنها تحت تاثیر قرار می‌گیرد، از این رو بانک مرکزی و دیگر نهادهای اقتصادی به مردم توصیه می‌کنند با علم و آگاهی وارد این بازار شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =