معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: با توجه به گسترش و پیشرفت روز افزون دامنه صنایع های‌تک و دانش‌بنیان در کشور باید نگاه‌ها نسبت به آن نیز تغییر کند و حمایت‌های بیشتری از این صنایع به عمل آید.

لزوم تغییر نگاه‌ها به صنایع دانش‌بنیان

به گزارش کارآفرین نیوز، «سورنا ستاری» در دیدار مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته (صحا) از این صندوق به عنوان یکی از با سابقه‌ترین مجموعه‌های حمایتی فعال در بدنه دولت یاد کرد.

وی تاکید کرد: با توجه به تغییر رویکرد صندوق از صنایع الکترونیک به پیشرفته، باید افزایش سرمایه آن نیز متناسب با این تغییر انجام می‌شد.

در این دیدار، مدیرعامل صحا خاطرنشان‌کرد: در سال ۹۹ با وجود فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه و همچنین همه‌گیری کرونا، رکوردهایی در زمینه ارائه خدمات مختلف ثبت شد که در ۲۵ سال فعالیت صندوق بی‌نظیر بود.

«رضا نقی‌پور اصل» بیان‌داشت: این صندوق در ۲۰ ماه گذشته از بیش از ۱۵۰ شرکت دانش‌بنیان حمایت کرده و در سال ۹۹ با وجود مشکلات و چالش‌های پیش رو، شاهد رشد ۷۰ درصدی در ارائه تسهیلات، رشد ۳۷ درصدی در صدور ضمانت‌نامه‌ها، کاهش ۳۵ درصدی در هزینه‌ها و افزایش ۴۵ درصدی درآمدهای صندوق بودیم.

وی افزود: تدوین، تایید و تصویب ساختار سازمانی صندوق بعد از ۲۵ سال فعالیت در کنار اقداماتی از قبیل افزایش مصوبات طرح‌ها، رشد وصول مطالبات، رشد بیشترین گردش پولی، توجه به دولت الکترونیک و کاهش زمان ارائه تسهیلات از دیگر برنامه‌ها و عملکردهای موفق صندوق در سال گذشته بود.

مدیرعامل صحا گفت: به عنوان مثال، در ارائه تسهیلات با اصلاح فرآیندها تسهیلات مصوب برخی مجموعه‌ها در بازه زمانی دو هفته پرداخت شده است.

رییس هیات مدیره شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با اشاره به برنامه‌های صحا برای حمایت و پشتیبانی هرچه بهتر از صنایع پیشرفته گفت: در سال ۱۴۰۰ تلاش شده با تسهیل‌گری، اصلاح فرآیندها و کاهش بروکراسی در ارائه خدمات، به دنبال تحقق عملی شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» در حوزه صنایع هایتک و دانش‌بنیان باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =