دبیر کل اوپک در اجلاس بین المللی نفت نیجریه که به صورت مجازی برگزار شد، گفت: ذخایر نفتی در کشورهای توسعه یافته ۶.۹ میلیون بشکه در آوریل کاهش یافته و به حدود ۱۶۰ میلیون بشکه کمتر از همین زمان در سال گذشته میلادی رسیده است.

کاهش ۱۶۰ میلیون بشکه ای ذخایر نفتی کشورهای توسعه یافته

به گزارش کارآفرین نیوز، به نقل از رویترز،  محمد بارکیندو ضمن اشاره به موفقیت تولیدکنندگان نفت برای حمایت از بازار گفت اوپک و متحدانش انتظار دارند ذخایر نفتی طی ماه‌های آینده بیش از پیش کاهش یابد.

 وی گفت:«ما انتظار داریم این ذخایر طی ماه‌های آینده کاهش بیشتری داشته باشند»

اوپک و متحدانش طی ائتلاف اوپک پلاس در ماه آوریل تصمیم گرفتند  ۲.۱ میلیون بشکه در روز نفت از ماه می تا جولای (مرداد )‌، به بازار اضافه کنند.

 بارکیندو ادامه داد:«بازار نفت عکس‌العمل مثبتی نسبت به تصمیمات ما نشان داده و تولید در ماه می (خرداد)  سال جاری میلادی افزایش یافته است».

 وی با اشاره به واکسیناسیون کرونا و محرک‌های مالی گسترده برای روشن کردن دورنمای اقتصاد جهان گفت: دسترسی نابرابر به واکسن کرونا در سراسر جهان، تورم بالا و اوج کرونا در برخی مناطق تقاضای نفت را پایین آورده است.

 دبیر کل اوپک تاکید کرد ائتلاف اوپک پلاس در آوریل ۱۱۴ درصد به قرارداد کاهش تولید پایبند بوده است.

 این ائتلاف با آغاز کرونا در سال گذشته میلادی ۹.۷ میلیون بشکه در روز از تولید خود را کاهش داد و حال  این کاهش تولید از ماه جولای ( مرداد )‌به ۵.۸ میلیون بشکه در روز رسیده است.

 بارکیندو با تاکید بر اینکه با وجود تغییرات جوی و حرکت به سوی انرژی‌های پاک دنیا هنوز هم به نفت نیاز دارد گفت:«ما کشورهای عضو را برای ادامه سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر تشویق می‌کنیم ولی باید نیاز به هیدروکربن‌ها را هم برطرف سازیم».

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =