وزیر انرژی ترکیه پس از رونمایی اکتشاف گازی جدید، اعلام کرد این کشور به برنامه های حفاری در دریای سیاه و مدیترانه ادامه می دهد.

ادامه حفاری گازی ترکیه در شرق مدیترانه و دریای سیاه

به گزارش کارآفرین نیوز، شرکت نفت ترکیه (TPAO ) علاوه بر ۴۰۵ میلیارد متر مکعب ذخایر گازی که سال میلادی گذشته کشف کرده بود، از چاه آمسارا-۱ در دریای سیاه ۱۳۵ میلیارد متر مکعب ذخایر گاز کشف کرد.

فاتح دونمز، وزیر انرژی ترکیه گفت: شرکت نفت ترکیه  ممکن است امسال چاه جدیدی را حفاری کند و این چاه در بخش های جنوبی یا غربی بلوک اکتشافی خواهد بود.

آنکارا در اوت (مرداد) سال گذشته اعلام کرده بود .شرکت نفت ترکیه  در میدان گازی ساکاریا ۳۲۰ میلیارد متر مکعب ذخایر گاز در چاه تونا-۱ کشف کرده که بعدا با یک اکتشاف دیگر به ۴۰۵ میلیارد متر مکعب افزایش پیدا کرد.

دو چاه تورکالی-۱ و تورکالی-۲ توسط کشتی فاتح حفاری شده اند اما کشف بیشتری انجام نشد تا هفته گذشته که اکتشاف آماسرا-۱ اعلام شد.

کشتی اکتشافی فاتح ماه گذشته به کشتی کانونی شرکت TPAO ملحق شد که در حال انجام آزمایشاتی روی سه چاه نخستی است که حفاری آنها کامل شده است.

دونمز خاطرنشان کرد امیدوار است ذخایر بیشتری در دریای سیاه کشف شوند. کشتی اکتشافی بارباروس هایرتین پاشا در حال انجام مطالعات اکتشافی در بلوک کاستامونو تری بی در شرق بلوک ساکاریا است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =