معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام ادامه حمایت ها از فعالیت کارگزاران فناوری (بروکرها) گفت: با جایگاه اصلی این کارگزاران در توسعه حوزه فناوری فاصله بسیار وجود دارد.

ستاری: حمایت ها از کارگزاران فناوری ادامه می‌یابد

به گزارش کارآفرین نیوز سورنا ستاری در مراسم رونمایی از دستاوردهای برتر حوزه نفت پارک فناوری پردیس و رونمایی نمادین از تعدادی قرارداد تبادل فناوری افزود:  همه ما در یک جبهه مبارزه می‌کنیم تا بتوانیم در حوزه های فناورانه کشور را به مرتبه‌ای از پیشرفت برسانیم زیرا توسعه فناوری یک فرهنگ جدید در ایران  به شمار می رود و این فرهنگ سازی را ما از ابتدای کار خود شروع کردیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین اظهار داشت: اکنون بخش دولتی به این نتیجه رسیده که می تواند سرمایه گذار خوبی روی طرح‌های فناورانه باشد که نمونه آن را روز گذشته با ساخت رام ملی قطار مشاهده کردیم.
ستاری ادامه داد: سرمایه گذاری روی مترو و واگن های قطار یک  چند میلیون یورویی است که این اتفاق افتاده و به واسطه شرکت‌های دانش‌بنیان یک رام قطار بومی‌سازی شده است.
به گفته وی ، فن بازار ملی ایران تاکنون جهش خوبی داشته و انعقاد قراردادهای امروز هم خوب بوده اما کافی نیست و فروش ۳۰۴ میلیارد تومان عدد قابل قبولی نیست.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ادامه داد: ایران باید به تولیدات و صادرات خود افتخار کنند، در این زمینه نیاز به تغییر فرهنگ داریم و باید یک سری حمایت مالی  و معنوی اتفاق بیفتد.

ستاری با بیان این که شرکت‌های خارجی واگن ساز نبودند و با پول ایران واگن ساز و متروساز شدند، ادامه داد: کشور در این مسیر به جای آنکه روی نیروهای انسانی خود سرمایه گذاری کند، در کشورهای دیگر سرمایه گذاری کرد ولی این روند شکسته شد و حال واگن‌های قطار چند میلیون دلاری با ۲۰ میلیون یورو و بومی سازی ۸۵ درصدی در کشور ساخته می شود.

وی تصریح کرد: تغییر نگرش در حوزه فناوری باید در میان مدیران وتفکر سنتی بازار و سایر اجزای این اکوسیستم رخ دهد، موفقیت های شاخصی در این زمینه داشته ایم اما هنوز راه در پیش داریم.

پنج محصول فناورانه حوزه نفت امروز با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در پارک فناوری پردیس رونمایی شد.

همچنین در ادامه این مراسم ۱۳۶ قرارداد بهم رسانی فناورانه با رقم ۳۰۴ میلیارد تومان با عنوان طرح جهش تجارت فناوری پارک فناوری پردیس امضا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.