سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام رشد تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور برای امسال این میزان را طی مدت اعلام شده در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی معادل ۱۱۱ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۳۱۳ تن، عنوان کرد.

۱۱۲ میلیون تن کالا در بنادر ایران تخلیه‌ و بارگیری شد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، میزان تخلیه کالاهای نفتی تا پایان شش ماهه نخست سال ۱۴۰۲ در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی، معادل ۱۳ میلیون و ۵۸۵ هزار و ۴۲۱ تن، میزان تخلیه کالاهای غیرنفتی معادل ۲۳ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۵۶۵ تن و مجموع تخلیه کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل ۳۷ میلیون و ۳۹۰۹۸۶ هزار و ۶۵۴ تن بوده است.
میزان بارگیری کالاهای نفتی در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی تا پایان نیمه نخست سال جاری، معادل ۳۹ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۵۳۴ تن، میزان بارگیری کالاهای غیرنفتی ۳۴ میلیون و ۶۴۷ هزار و ۷۹۳ تن و مجموع بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل ۷۴ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۳۲۷ تن بوده است که در مجموع حاکی از رشد ۹ درصدی در بخش کالاهای نفتی و غیرنفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. همچنین میزان بارگیری کالاهای غیرنفتی طی مدت مذکور نسبت به شش ماهه نخست سال گذشته رشد ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد.

جمع تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی طی شش ماهه نخست سال ۱۴۰۲، معادل ۵۳ میلیون و ۳۵۲ هزار و ۹۵۵ تن و جمع تخلیه‌وبارگیری کالاهای غیرنفتی ۵۸ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۳۵۸ تن ثبت شده است. همچنین مجموع تخلیه‌وبارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در مدت مذکور معادل ۱۱۱ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۳۱۳ تن بوده که حاکی از رشد ۸ درصدی در بخش تخلیه‌وبارگیری کالاهای غیرنفتی و نیز رشد ۳ درصدی در بخش تخلیه‌وبارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
تخلیه‌وبارگیری صورت گرفته در بخش عملیات کانتینری نیز تا پایان نیمه ماه نخست جاری، معادل ۱ میلیون و ۳۴۲ هزار و ۶۷۲ TEU بود که در قیاس با عملیات کانتینری ۱ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۶۰۴ TEU طی مدت مشابه سال گذشته، رشد ۵ درصدی را نشان می‌دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.