شرکت آرین پارس موتور با همکاری شرکت دلفین، از اولین امدادخودروی هوشمند رونمایی کرد.

اولین امدادخودروی هوشمند رونمایی شد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از دنیای اقتصاد؛ ماشین لاماری امداد که بر پایه‌ خودرو ایما به‌روزرسانی و تجهیز شده است، حالا به‌کمک شرکت دلفین، با اضافه شدن تجهیزات جانبی، به اولین خودروی امدادی هوشمند در ایران تبدیل شده است.

خودروی لاماری امداد هوشمند، حالا به دو دوربین داشبورد (دش کم) مجهز است که فعالیت‌های انجام‌شده در داخل و همچنین خارج از این خودرو را رصد می‌کنند. یک دوربین در سمت چپ داشبورد و روبه‌روی راننده قرار گرفته است که فعالیت‌ها و اقدامات راننده خودروی امداد را بررسی و کنترل می‌کند و درصورت رخ دادن تخلف ازسوی راننده، اطلاعات را در اختیار شرکت ارائه‌دهنده‌ خدمات امدادی لاماری قرار می‌دهد.

دوربین دوم، در کنار آینه‌ وسط و رو به جاده تعبیه شده است و اتفاقات و سفرهای روزانه‌ خودروی امداد را ثبت می‌کند. هدف از قرارگیری این دوربین‌ها، در حقیقت ثبت اطلاعات و اتفاقات در مسیر خدمت‌رسانی خودروی امداد لاماری است.

شایان ذکر است اولین امدادخودرو هوشمند ایران، توسط مجموعه‌ «همران» و «دلفین» که در حوزه‌ هوشمندسازی، ‌مدیریت ناوگان خودرویی و خودروهای متصل فعال هستند، تجهیز شده است.

ازجمله مهم‌ترین امکانات این امدادخودرو هوشمند می‌توان به پایش لحظه‌ای وضعیت خودرو از طریق ارتباط با ECU، بررسی و آنالیز رفتار رانندگان، نظارت لحظه‌ای تصویری بر امدادگر، ردیابی لحظه‌ای موقعیت مکانی امدادگر، ارائه‌ گزارش‌ها و سابقه‌ ماموریت‌ها و برقراری تماس اضطراری با فناوری eCall اشاره کرد.

قرار است حدود ۳۲ دستگاه از این خودروهای سرویس، بین نمایندگی‌های لاماری در سراسر کشور توزیع شوند؛ به‌طوری که هر نمایندگی یک یا دو دستگاه خودروی امدادی داشته باشند تا برای ارائه‌ خدمات به مشتریان استفاده کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.