به گفته دبیر قرارگاه ملی مسکن و دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی از ۲۴۰ هزار واحد باقی مانده مسکن مهر تاکنون ۱۰۰ هزار واحد در دولت سیزدهم تحویل متقاضیان شده است.

۱۰۰ هزار واحد مسکونی مهر تکمیل شد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، روح الله اکبری در سفر به آذربایجان غربی گفت: عزم دولت برای پایان کار مسکن مهر در کشور جدی است.

وی بیان کرد: در طرح نهضت ملی مسکن برای طرح های حمایتی مسکن شهری نرخ تسهیلات بانکی با مصوبه شورای پول و اعتبار کاهش پیدا کرده و زمان فروش اقساطی و قسط‌بندی وام، مردم سود ۱۸ درصد را پرداخت می‌کنند و ما به تفاوت ۲۳ به ۱۸ به عنوان یارانه دولت پرداخت می‌شود.

دبیر قرارگاه ملی مسکن و دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی در جلسه طرح جوانی جمعیت گفت: در خصوص مسکن روستایی، خانوارهای که میل سکونت در روستاها را دارند می توانند از این طرح بهره‌مند کردند.

اکبری افزود: برای این بخش یک میلیون قطعه زمین به صورت ۹۹ ساله در روستاها برای متقاضیان واجد شرایط تامین خواهد شد تا زمینه مهاجرت معکوس فراهم شود.

وی افزود: هدف ما کاهش قیمت تمام شده مسکن و تمامی اجزای آن از جمله مصالح ساختمانی است و کاهش هزینه‌های ساخت، بیمه، مجوزها و عوارض صدور پروانه ساختمانی در دستور کار دولت و بخش عمومی غیردولتی قرار دارد.

دبیر قرارگاه ملی مسکن و دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به قانونی جهش تولید با تامین ۵۰ هزار هکتار زمین شهری و حذف قیمت زمین در طرح‌های حمایتی طرح نهضت ملی مسکن در کشور رونق و رشد شتابان گرفته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.