نماینده کارگران در شورای عالی کار با اعلام اینکه درخواست بررسی وضعیت معیشت کارگران به معنای افزایش دستمزد نیست، گفت: انتظار می‌رفت که درخواست کارگران که قانونی و کمترین مطالبه آنها بود موردتوجه قرار می‌گرفت تا صدای کارگران شنیده شود.

بررسی معیشت کارگران به معنای افزایش دستمزد نیست

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از تسنیم، محمدرضا تاجیک گفت: نمایندگان کارگران درخواست افزایش مزد نداشتند، بلکه درخواست بررسی وضعیت معیشت کارگران را داشتند.

وی با اشاره به درخواست کارگران برای برگزاری جلسه شورای عالی کار پیرامون بررسی وضعیت مزدی گفت: انتظار می‌رفت که درخواست کارگران که قانونی و کمترین مطالبه آنها بود مورد توجه قرار می‌گرفت.

نماینده کارگران در شورای عالی کار ادامه داد: از آنجایی که در آن جلسات طولانی تعیین مزد نمایندگان کارگری مدام درباره تورم روبه افزایش کشور و ناکافی بودن دستمزد صحبت می‌کردند، آقایان قول مهار تورم را به ما دادند و بیان شد در غیر این صورت جلسه‌ای برگزار می‌گردد و شرایط مجدداً سنجیده می‌شود. متأسفانه به‌رغم اینکه در بسیاری از بخش‌ها تورم کنترل نشد و مشکلات معیشتی کارگران بیشتر هم شد، ولی باز هم به درخواست کارگران برای برگزاری جلسه توجه نشد.

تاجیک با بیان اینکه اصل سه جانبه‌گرایی در این مسئله زیر سوال رفت، گفت: مطابق قانون هر کدام از اعضا می‌توانند برای برگزاری جلسه درخواست خود را ارائه کنند.

وی در ادامه گفت: اکنون من نماینده کارگر به فراخور وضعیت موجود، وقتی تقاضای برگزاری جلسه با محوریت دستمزد دارم، توقع دارم شرکای اجتماعی این موضوع را پذیرفته و جلسه را برگزار کنند؛ لزوم بررسی که به معنای افزایش دستمزد نیست! اصلا شاید وزیرکار و کارفرمایان ما را قانع کردند! شاید داده‌های ما اشتباه است! چرا از برگزاری جلسه طفره می‌روند!؟

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.