معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: نمایشگاه روستا آباد از امروز تا ۱۸ مهرماه در محل مصلای امام خمینی (ره) برپا است.

جشنواره روستا آباد آغاز شد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از صدا و سیما، سید امیرحسین مدنی با بیان این که ۱۵ مهر ماه روز ملی روستا نامگذاری شده است، افزود: نمایشگاه روستا آباد از امروز ۱۲ تا ۱۸ مهر ماه با حضور فعالان روستایی برای عرضه محصولات روستایی و عشایری کشور در محل مصلای امام خمینی (ره) برپاست.

وی با بیان این که حدود ۷۰ درصد امنیت غذایی کشور به روستا و عشایر متکی است، افزود: در پنجمین دوره این نمایشگاه، روستاییان و عشایر توانمندی‌های اقتصادی خود را با عرضه انواع محصولات به نمایش می‌گذارند.

مدنی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه با حضور ۴ هزار نفر از فعالان روستایی و عشایری از سراسر کشور در یکهزار غرفه برپا می‌شود.

جشنواره روستا آباد آغاز شد

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، اجرای بازی‌های بومی - محلی، برنامه‌های ورزشی، آشپزی، معرفی صنایع دستی و هنرهای سنتی و نمایش محصولات کشاورزی و تولیدات لبنی و برپایی سیاه‌چادر عشایر اقوام مختلف و موزیک عشایر را از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه عنوان کرد و افزود: نشست‌های هم‌اندیشی صاحب‌نظران و اندیشمندان نیز در نمایشگاه برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ در روز ۱۵ مهر ماه که با هدف ارج نهادن به روستاییان و فرهنگ روستایی، "روز روستا و عشایر" نامگذاری شده است، مراسم تجلیل از روستاییان برتر و فعال برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.