به گفته معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور، در بُعد علمی هوش مصنوعی رتبۀ ۱۸ دنیا اما در کاربرد آن رتبۀ ۷۷ هستیم.

رتبه «علمی» ایران در هوش مصنوعی ۱۸ و رتبه «کاربرد» ۷۷ دنیا

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از آنا، «روح الله دهقانی فیروزآبادی»، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: روس‌ها قراردادهای سنگینی با شرکت‌های دانش‌بنیان کشورمان برای تعمیر و نگهداری هواپیمایی‌های خود امضا کرده‌اند.

وی درباره سخنان وزیر صمت مبنی بر بلااستفاده ماندن برخی هواپیماها در فرودگاه مهرآباد تصریح کرد: تولیدکننده قطعات هواپیما هستیم و قرار است هواپیماهای زمین‌گیر در مهرآباد برای تامین قطعه یا موتور به شرکت‌های دانش‌بنیان واگذار شوند.

وزیر صمت در روزهای گذشته گفته بود: در فرودگاه مهرآباد قبرستانی از هواپیماهای زمین‌گیر وجود دارد که وقتی دلیل را سوال می‌کنیم می‌گویند به دلیل تحریم‌ و مسائل دیگر این هواپیماها دارای نقص فنی هستند و مثلاً موتور ندارند، از شرکت‌های دانش‌بنیان می‌خواهم این مسائل را حل کنند.

دهقانی فیروزآبادی در ادامه با بیان اینکه در بُعد علمی هوش مصنوعی رتبۀ ۱۸ دنیا اما در کاربرد آن رتبۀ ۷۷ هستیم، ادامه داد: فاصله رتبۀ علمی و کاربرد هوش مصنوعی مطلوب نیست و نشان می‌دهد زنجیرۀ تبدیل علم به فناوری قطع شده است.

وی افزود: سندی که برای هوش مصنوعی در حال تصویب است عملیاتی‌تر و خروجی‌محورتر است. تصمیم داریم در این حوزه حداقل هزار نفر محقق را برای همکاری جذب کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.