مجلس السالوادور به‌صورت رسمی با اکثریت قاطع آرا، لایحه استفاده از بیت کوین به‌عنوان پول قانونی و ابزار مبادله رسمی را تصویب کرد. این قانون ۹۰ روز پس از چاپ اعلان رسمی اجرایی خواهد شد.

بیت‌کوین پول رسمی السالوادور شد

به گزارش کارآفرین نیوز، نایب ابوکیله، رئیس جمهور السالوادور هم امروز در توییتی اعلام کرد که ۶۲ نماینده مجلس نسبت به تصویب این لایحه قانونی رأی مثبت داده‌اند.  

پیش‌ از این ابوکیله در این باره گفته بود: دلار آمریکا همچنان ارز قانونی کشور خواهد بود ولی تاکید کرد معاملات بیت کوین انتخابی بوده و وابسته به نرخ تبادل دلار هستند.

بنابر این گزارش،  این اقدام همکاری این کشور آمریکای مرکزی را با صندوق بین‌المللی پول در یک برنامه یک میلیارد دلاری پیچیده می‌کند. مقامات السالوادور عقیده دارند استفاده از بیت کوین نباید باعث نگرانی باشد ولی تحلیلگران مشکلاتی در این فرایند می بینند و عقیده دارند این اقدام با برنامه اقتصادی منسجم این کشور در تضاد است.

اقتصاد مبتنی بر دلار السالوادور تا حد زیادی به پولی که کارگران این کشور خارج از کشور می‌فرستند، متکی است. اطلاعات بانک جهانی نشان می‌دهد این پول حدود ۶ میلیارد دلار یا یک پنجم تولید ناخالص داخلی کشور را در ۲۰۱۹ تشکیل داده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =