وزارت توسعه اقتصادی روسیه در گزارش جدید خود اعلام کرد که اقتصاد این کشور در ماه آوریل (فروردین) ۱۰.۷ درصد نسبت به سال گذشته جهش کرده است.

جهش ۱۰.۷ درصد اقتصاد روسیه

به گزارش کارآفرین نیوز، به نقل از راشاتودی، در ادامه این گزارش پیش‌بینی شده است رشد اقتصادی روسیه در ماه می (اردیبهشت)  هم با قدرت ادامه پیدا کند.

ماکسیم رشتنیکوف، وزیر توسعه اقتصادی روسیه در مصاحبه با روزنامه ایزوستیا گفت: هرچند اقتصاد روسیه با سرعتی بیش از آن‌چه انتظار می‌رفت در حال رشد است، اما برای مقایسه معقول‌تر باید سطح سال ۲۰۱۹ را مورد نظر قرار دهیم. ما پیش‌بینی می‌کنیم در پایان امسال رشد ۲.۹ درصدی محقق شود.

رشنیکوف گفت: این طبیعی است که وقتی داده‌های مربوط به رشد اقتصادی در ماه آوریل و می را با آوریل و می سال گذشته مقایسه کنیم شاهد رشدی خیره کننده خواهیم بود چرا که در آن زمان محدودیت‌های قرنطینه‌ای سختی در کشور برقرار بود. با این حال باید گفت بهبود اقتصادی روسیه بهتر از انتظار بوده و اقتصاد در حال پایدار شدن است.

وی افزود: باید این فضای مثبت را با تغییرات سیستماتیک و پروژه‌های سرمایه‌گذاری جدید تقویت کرد. مهمترین ریسکی که اقتصاد روسیه را تهدید می‌کند وضعیت اقتصادی جهان است که اخیراً نوسانات شدیدی را پشت سر گذاشته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =