رییس جمهوری آمریکا مجموعه فرامین اجرایی که شامل ممنوعیت دانلود وی چت و تیک تاک بودند را لغو و به وزارت بازرگانی دستور داد نگرانی های امنیتی مربوط به این اپلیکیشن‌های چینی را مورد بازبینی قرار دهند.

ممنوعیت دانلود وی چت و تیک تاک در آمریکا لغو شد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایسنا، دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور پیشین آمریکا در تلاش برای مسدود کردن دانلود این اپلیکیشن ها و ممنوعیت مبادلات تکنیکال بود که تیک تاک و وی چت اعلام کرده بودند مانع از دسترسی به این اپلیکیشن ها در آمریکا می شوند. دادگاه هایی در آمریکا مانع اجرای این فرامین شدند و دستورات مذکور هرگز به اجرا درنیامدند.

یک مقام کاخ سفید گفت: بازبینی امنیت ملی جداگانه آمریکا از تیک تاک که در اواخر سال ۲۰۱۹ آغاز شد، ادامه دارد اما جزییات بیشتری ارائه نکرد.

یک مقام دیگر دولت آمریکا به خبرنگاران گفت: کاخ سفید در خصوص ریسک های داده کاربران تیک تاک بسیار نگران است.

فرمان اجرایی جدید بایدن دستورهایی که در ماه اوت (مرداد )‌علیه وی چت و تیک تاک صادر شده بودند و دستور دیگری که در ژانویه (بهمن) صادر شده بود و هشت اپلیکیشن مالی و ارتباطی دیگر را هدف گرفته بود، لغو می کند. در دستور ژانویه از مقامات خواسته شده بود مبادلات با هشت اپلیکیشن چینی شامل علی پی گروه علی بابا و کیو کیو والت شرکت تنست هولدینگز و خدمات پرداخت وی چت را ممنوع کنند.

دولت ترامپ مدعی بود وی چت و تیک تاک نگرانی های امنیت ملی ایجاد می کنند و این خطر وجود دارد که اطلاعات شخصی کاربران آمریکایی توسط دولت چین جمع آوری شود. هر دو اپلیکیشن تیک تاک و وی چت چنین اتهامی را تکذیب کرده اند.

دولت آمریکا خواستار تجدیدنظر در احکام قضایی شده بود که از اجرای فرمان رییس جمهور پیشین آمریکا در خصوص این اپلیکیش نها جلوگیری کرده بودند اما پس از به قدرت رسیدن بایدن، وزارت دادگستری خواستار توقف بررسی درخواست های تجدیدنظر شد.

در دستور بایدن آمده است جمع آوری داده از شهروندان آمریکایی خطر فراهم کردن دسترسی دشمنان خارجی به اطلاعات مذکور را به همراه دارد. وزارت بازرگانی باید به شکل مداوم به ارزیابی مبادلاتی بپردازد که ریسک پیامدهای فاجعه آمیز بزرگ روی امنیت یا انعطاف پذیری زیرساخت حساس یا اقتصاد دیجیتالی آمریکا به همراه دارند.

تحت دستور بایدن، وزارت بازرگانی آمریکا باید در مدت ۱۲۰ روز توصیه های لازم برای حمایت از داده های آمریکایی که شرکت های تحت کنترل دشمنان خارجی به آن دسترسی دارند یا به دست می آورند را  ارائه کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =