در نمایشگاه «یک تجربه نوآورانه» دانش‌آموزان و نوجوانان با دنیایی از تکنولوژی و هوش مصنوعی آشنا شدند که درس خواندن را برای‌شان شیرین‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌کند.

وقتی که درس خواندن با هوش مصنوعی راحت می‌شود

به گزارش خبرنگار کارآفرین‌نیوز، رویداد و نمایشگاه «یک تجربه نوآورانه» در حوزه کودک و نوجوان روزهای دوشنبه و سه شنبه ۱۷ و ۱۸ مهرماه در صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد. هدف از برگزاری این نمایشگاه، ارائه توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان، نوآور و خلاق به دانش‌آموزان بود.

این نمایشگاه به مناسبت هفته ملی کودک برگزار شد تا دانش‌آموزان و نوجوانان با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری با شرکت‌های دانش‌بنیان و آخرین دستاوردهای تکنولوژی همچنین فضای فناوری آشنا شوند.

در این نمایشگاه ۲۴ شرکت دانش‌بنیان با عنوان‌های آفرینش بینش و دانش ایرانیان، پیشروان فناوری زیست‌گونه، توسعه هوشمند ابرنارنجی، راهکار هوشمند اندیشه و سخن، زیست‌بوم سی فناوری سوتک، سیلیکون تک، صنایع پیشگام رباتیک ارس، فرایند بنیان معماری، ویژه‌پرداز پارس، گیگا پرداز پارس، فناوران الماس مانا، شرکت نانو شارک سپهر، فرابرد فرانمای بلند آسمان، گروه تخصصی کاسیان نقش پایاب، نوآوران توسعه فناوری تکتا، صنعت سامه سپنتا پایکار، آیریک رباتیک صدرا، داده‌ورزان سلامت اندیش و شرکت فن‌آموز حضور یافتند.

در ادامه به معرفی برخی از شرکت‌های دانش‌بنیانی پرداخته می‌شود که فناوری مرتبط با دانش‌آموزان و نوجوان ارائه می‌کنند.

درس خواندن با کمک هوش مصنوعی

شرکت دانش‌بنیان آفرینش بینش و دانش ایرانیان، محصولی را در نمایشگاه ارائه کرده است که دانش‌آموزان کشور به جای هزینه‌های هنگفت برای تهیه منابع گران قیمت کمک آموزشی، همه نیازهای درسی خود را از آموزش، تثبیت، سنجش و بازخورد از یک سامانه یکپارچه دریافت می‌کنند.

کافی است دانش‌آموزان دوربین موبایل خود را روی هر صفحه از کتاب درسی بگیرند. سامانه لایوبوک با استفاده از فناوری بینایی ماشینی و هوش مصنوعی، آن صفحه را تشخیص می‌دهد و انبوهی از محتوای مکمل هر مبحث را در دسترس کاربر قرار می‌دهد. هر دانش‌آموز به رغم امکانات جغرافیایی و محیطی خود می‌تواند به هر صفحه، فایل اضافه کند و به شکل برابر در گسترش شبکه محتوایی ملی نقش داشته باشد.

شبکه اختصاص پخش انیمیشن

شرکت دانش‌بنیان توسعه هوشمند ابر نارنجی یک محصول تحت عنوان دیجیتون در این نمایشگاه نوآورانه در قالب VOD اختصاصی کودکان و نوجوانان ارائه داده است. انتشار کامل انیمیشن‌های به روز، بازی و آموزش از جمله محتوای موجود در دیجیتون است. تولید محتوا توسط کودکان به خصوص با استفاده از هوش مصنوعی از جدیدترین اقدامات دیجیتون است.

در حال حاضر ماهانه بالغ بر ۷۵۰ هزار کودک از دیجیتون استفاده می‌کنند.

اسپیکر هوشمند تامیلا

شرکت دانش‌بنیان راهکار هوشمند اندیشه و سخن با حضور در نمایشگاه یک تجربه نوآورانه یک اسپیکر با تکیه بر هوش مصنوعی به دانش‌آموزان و نوجوانان معرفی کرده است. این اسپیکر هوش مصنوعی با در نظر گرفتن نیازها و محدودیت‌های کودکان، طراحی و توسعه داده شده است.

وقتی که درس خواندن با هوش مصنوعی راحت می‌شود

اسپیکر هوشمند تامیلا بنا به درخواستی که کودک می‌دهد، داستان، موسیقی و لالایی پخش می‌کند. همچنین مجهز به سرگرمی‌هایی مانند پاسخ به سوالات کودکان و بازی‌های کودکانه است. اسپیکر هوشمند تامیلا به زودی به کارکردهای آموزشی و سرگرمی بیشتر مجهز می‌شود تا تجربه لذت‌بخشی از تعامل با هوش مصنوعی برای کودکان فارسی زبان به ارمغان آورد.

با اورانیوم اکتشاف کنید

شرکت دانش‌بنیان ویژه‌پرداز پارس که ۱۷ سال سابقه طراحی و تولید انواع بازی‌های رایانه‌ای آموزشی، طراحی، تولید انیمیشن و محصولات مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده و واقعیت مجازی دارد اپلیکیشن آموزشی واقعیت افزوده اورانیوم را در این نمایشگاه عرضه کرده است.

اپلیکیشن آموزشی واقعیت افزوده اورانیوم مخصوص گروه سنی نوجوانان تهیه شده است. در این اپلیکیشن به کمک فناوری واقعیت افزوده، کاربران به صورت سمبلیک مراحل مختلف اکتشاف سنگ اورانیوم تا تهیه میله‌های سوخت هسته‌ای را جهت تولید انرژی پاک در سطوح عمومی تجربه می‌کنند.

شرکت دانش‌بنیان کاسیان نقش پایاب با پیشینه بیش از ۱۵ سال فعالیت در حوزه‌های فنی و مهندسی سعی دارد بر پایه فناوری‌های نوین نیازهای جامعه را رفع کند. به همین منظور، یکی از دپارتمان‌های خود را به کودکان و نوجوانان اختصاص داده و درصدد است با ایجاد محصولات مبتنی بر فناوری واقعیت مجازی در راستای ارتقای مهارت کودکان و نوجوانان گام بردارد.

این شرکت دانش‌بنیان شبیه‌ساز، ارتقای مهارت کودکان و نوجوانان بر بستر واقعیت مجازی را در نمایشگاه یک تجربه نوآورانه عرضه کرده است. این محصول در واقع خانواده‌ای از محصولات را شامل می‌شود که کودکان و نوجوانان می‌توانند با استفاده از آنها در محیط‌های مختلف نظیر آزمایشگاه، کارگاه، مجتمع صنعتی، پزشکی یا یک محیط هنری قرار گرفته و فعالیت‌های مختلفی در راستای کسب مهارت تجربه کنند.

با فن‌آموز عاشق فیزیک شوید

شرکت دانش‌بنیان فن‌آموز با ۳۶ سال سابقه در حوزه ترویج علم، ۱۶ محصول از محصولات فن‌آموز خود را به عنوان اختراع ثبت کرده است.

وقتی که درس خواندن با هوش مصنوعی راحت می‌شود

نورآزما مجموعه‌ای برای آموزش مفاهیم نور هندسی، بر اساس مشاهده و آزمایش مشتمل بر قطعات نوری شامل چشمه‌های نور لیزری، قطعات اپتیکی مانند آینه‌های تخت مقعر و محدب، عدسی‌های مقعر و محدب، تیغه متوازی‌السطوح و منشور همراه با ۲ کتاب کار ۳۰ صفحه‌ای حاوی دستور ۵۸ آزمایش گوناگون شامل توضیحات علمی آزمایش‌ها به مخاطبان ارائه می‌کند. نورآزما می‌تواند در خانه یا در کلاس درس و آزمایشگاه مدرسه مورد استفاده قرار گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.