رییس سازمان استاندارد ایران با اشاره به اینکه در مجموع حدود ۶ هزار خودرو وارد کشور شده است که نصف این تعداد اظهار شده است، بیان‌داشت: اگر واردکنندگان گواهی تایید نوع را قبل از ثبت سفارش گرفته باشند، اجازه ترخیص آنها را در کمتر از ٢۴ ساعت صادر می‌کنیم.

اجازه ترخیص خودروهای وارداتی در کمتر از ۲۴ ساعت صادر می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایرنا، مهدی اسلام‌پناه به مناسبت روز جهانی استاندارد اظهار داشت: این دروغ سبب می‌شود تا مردم نسبت به حاکمیت بی‌اعتماد شوند، در حالی که ما در صحنه حضور داریم و بازدید می‌کنیم و این تهمتی است که به ما می‌زنند.

وی افزود: در بعضی از موارد علت عدم ترخیص کالاها به خاطر عدم ارائه اظهارنامه توسط صاحبان کالاست که به دنبال افزایش قیمت هستند.

اسلام‌پناه با پخش فیلمی از حضور کارشناسان استاندارد در انبارهای خودروسازان، با اشاره به انبار کردن خودروهای داخلی در پارکینگ‌ها گفت: معاونان ما سرزده در پارکینگ‌های خودروسازان حضور پیدا کردند.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران بیان‌داشت: این سازمان استانداردهای لازم را به شرکت‌های خودروساز داده است؛ در این زمینه می‌توانید به عنوان خبرنگار وارد پارکینگ‌ها شوید و کدهای روی خودروها را بزنید.

اسلام‌پناه با اشاره به اینکه ما برای بررسی تاییدیه استاندارد واردات میلیون‌ها خودرو آماده هستیم، گفت: واردات خودرو وظیفه ما نیست، در مجموع حدود ۶ هزار خودرو وارد کشور شده است که نصف این تعداد اظهار شده است.

وی بیان‌داشت: اگر واردکنندگان گواهی تایید نوع را قبل از ثبت سفارش گرفته باشند، اجازه ترخیص آنها را در کمتر از ٢۴ ساعت صادر می‌کنیم.

این مقام مسئول اظهار داشت: مدیرعامل این شرکت‌ها خودشان اعلام کردند که تاییدیه استاندارد گرفته‌اند.

اسلام پناه از افزایش رشد شاخص‌های سازمان استاندارد خبر داد و گفت: رضایتمندی مردم از این سازمان نسبت به سایر دستگاه‌ها هفت درصد افزایش یافته که نشانگر رضایت مردم از خدمات است.

وی ادامه‌داد: پاسخگویی سازمان از ٧٠ درصد به ٩٧ درصد در این دولت رسیده است و ارتقای بهره‌وری، شفافیت، اطلاع‌رسانی و هوشمندسازی از دیگر شاخص‌هاست.

این مقام مسئول عنوان داشت: گزارش شاخص کیفیت کالا در ۵۶ قلم کالا تهیه شده است که گزارش کامل آن را اعلام خواهیم کرد، در این میان خودرو و سیگار با کمترین سطح رضایت مردم است.

اسلام‌پناه با اشاره به اینکه آزمون کارشناسی استاندارد روز جمعه ٢١ مهرماه برگزار می شود، گفت: این آزمون دسترسی عادلانه و منصفانه را برای شرکت‌کنندگان فراهم می‌کند، این در حالی است که در گذشته به صورت افتخاری برگزار می‌شد.

وی افزود: مشارکت داوطلبان خانم در این آزمون به اوج خود رسیده است و جمع کثیری از داوطلبان در این آزمون که در ٣١ استان برگزار می‌شود را بانوان تشکیل می‌دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.