یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان توانسته است با تولید فرآورده طبیعی Leish G۱ گام مؤثری در درمان بیماری پوستی سالک بردارد.

بیماری سالَک با داروی دانش‌بنیان ایرانی درمان می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایسنا، سالَک یا لیشمانیوز جلدی، یک بیماری واگیردار انگلی است که در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا وجود دارد. کشور ما هم از این قاعده مستثنی نبوده و بسیاری از استان‌های ایران مانند استان فارس، اصفهان، یزد، سیستان و بلوچستان، ایلام، خوزستان، خراسان و… با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند.

این شرکت دانش‌بنیان توانسته است با تحقیقات گسترده بر روی درمان بیماری سالک، فرآورده طبیعی Leish G۱ را تولید و روانه بازار کند.

نعمتی، مدیرعامل این شرکت در خصوص این فرآورده طبیعی، گفت: این کرم موضعی پس از سال‌ها تحقیق در این شرکت تولید شده است. این محصول کاملاً بومی بوده و از مواد مؤثره گیاهی و پس از مطالعات بالینی و آزمایشگاهی گسترده تولید شده است.

وی افزود: برای درمان بیماری سالک داروی تزریقی به نام گلوکانتیم در دنیا وجود دارد که به صورت تزریق در محل زخم استفاده می‌شود. این دارو علاوه بر دردناکی پس از استفاده، در برخی موارد موجب ایجاد عوارض جدی در پوست و بدن بیمار می‌شود.

نعمتی در خصوص مزایای فرآورده طبیعی Leish G۱ گفت: اثرات ضدانگلی این کرم در کنار تقویت سیستم ایمنی بدن و استفاده موضعی، از وجوه تمایز این محصول با داروی گلوکانتیم است. همچنین این محصول سبب از بین رفتن اسکار ناشی از این بیماری می‌شود.

مدیرعامل این شرکت، ‌ افزود: اثربخشی فرآورده طبیعی Leish G۱ در زخم‌های کوچک ۱۰۰ درصد و در زخم‌های بزرگ مشابه داروی خارجی و در حدود ۸۵ درصد است.

به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، وی گفت: ماده مؤثره فرآورده طبیعی Leish G۱ نیز در این شرکت تولید شده و گواهی ثبت اختراع را اخذ کرده است. این دارو مجوزهای لازم از وزارت بهداشت را اخذ کرده و در حال ارائه به بازار است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.