رئیس‌ سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: اختیار بخشودگی جرائم قابل بخشش از صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی فعال در مناطق آزاد تجاری صنعتی در صورت پرداخت اصل مالیات حداکثر تا پایان آذرماه سال جاری، به مدیران کل مناطق ذی‌ربط تفویض می‌شود.

بخشودگی جرائم مالیاتی فعالان مناطق آزاد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایسنا، در نامه سید محمدهادی سبحانیان آمده است: به موجب تبصره (۲) ماده ۱۱۹ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، شرط برخورداری از معافیت‌های مالیاتی در طی برنامه مذکور تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر بوده است.

از آنجاکه برخی از صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی فعال در مناطق آزاد تجاری – صنعتی به علت عدم آگاهی نسبت به قوانین و مقررات، برای سال‌های ۱۳۹۰ الی ۱۳۹۴ از تسلیم اظهارنامه مالیاتی خودداری کرده و علاوه بر محرومیت از معافیت‌های قانونی، مشمول جرائم مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم نیز شده‌اند، لذا به منظور تکریم مؤدیان مذکور در صورت پرداخت اصل مالیات حداکثر تا پایان آذرماه سال جاری، اختیار بخشودگی جرائم قابل بخشش مؤدیان یاد شده برای عملکرد سال‌های ۱۳۹۰ لغایت ۱۳۹۴ تا ۱۰۰ درصد به مدیران کل مناطق ذی‌ربط تفویض می‌شود.

بر این اساس، تمام یا قسمتی از تفویض اختیار مذکور در چارچوب تعیین شده و با رعایت مقررات، قابل تفویض به معاونان مدیرکل و رؤسای ادارات امور مالیاتی ذی‌ربط خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.