سازمان بورس و اوراق بهادار، فراخوانی را به منظور صدور مجوز تأسیس شرکت کارگزاری صادر کرده که طبق آن متقاضیان می‌توانند از ۲۲ خردادماه ۱۴۰۰ درخواست و مدارک خود را به دبیرخانه این سازمان ارسال کنند.

فراخوان مجوز تاسیس شرکت کارگزاری صادر شد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به موجب اختیارات حاصله از بندهای ۲ و ۶ مادهٔ ۷  قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر ماه سال ۱۳۸۴ و به منظور توسعه و تقویت جایگاه نهادهای مالی در بازار سرمایه و ارائه خدمات بهتر به سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه، با توجه به تقاضای فعالان بازار سرمایه در خصوص تأسیس شرکت کارگزاری،  دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری در تاریخ ۱۰ خردادماه ۱۴۰۰ به تصویب هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار رسید. کلیه متقاضیان تأسیس شرکت کارگزاری می‌توانند درخواست‌های خود را بر اساس دستورالعمل مذکور جهت بررسی به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کنند.

بر این اساس، بررسی درخواست صدور مجوز در صورت کامل‌بودن مدارک صورت می‌پذیرد. بنابراین متقاضیان پس از مطالعه دقیق دستورالعمل مذکور و اطمینان از واجد شرایط بودن بر اساس مفاد آن از قبیل تأمین حداقل سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد ریال و کسب حداقل امتیازات لازم بر اساس بند ۴-۵ ماده ۵ و پیوست‌های شماره ۴ و ۵ دستورالعمل و سایر مفاد دستورالعمل، می‌توانند درخواست‌های خود را به همراه مستندات ارسال کنند.
در این اطلاعیه آمده است :‌ کارمزد بررسی تقاضای تأسیس کارگزاری بر اساس مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار به همراه مدارک دریافت خواهد شد. مبلغ واریزی هیچ گونه حقی برای آنها ایجاد نمی‌کند و عودت داده نخواهد شد.

متقاضیان تأسیس شرکت کارگزاری باید ۳ فرم شامل فرم تقاضای صدور مجوز تأسیس کارگزاری، مشخصات متقاضی سهامداری حقوقی و مشخصات متقاضی سهامداری حقیقی را به همراه کلیه مدارک مندرج در دستورالعمل به صورت تایپ شده و مهر و امضا شده ارسال کنند:

متقاضیان همچین از ۲۲ خردادماه ۱۴۰۰ می‌توانند درخواست و مدارک مذکور در این دستورالعمل را به دبیرخانه سازمان بورس و اوراق بهادار – مدیریت نظارت برکارگزاران – اداره امور کارگزاران به آدرس میدان ونک، خیابان ملأ صدرا، پلاک ۱۳ ارسال کنند.

درخواست کنندگان تأسیس شرکت کارگزاری، به منظور ارتباط با سازمان باید نماینده خود را از طریق فرم تقاضای صدور مجوز تأسیس شرکت کارگزاری به سازمان معرفی کنند. کلیه مکاتبات سازمان با نماینده معرفی شده انجام خواهد شد و ابلاغ به نماینده به منزله ابلاغ به کلیه متقاضیان است.

 متقاضیانی که قبل از ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ تقاضای تأسیس را به سازمان ارسال کرده‌اند، باید برابر مفاد دستورالعمل مذکور نسبت به تکمیل و ارسال فرم‌ها و مدارک مربوطه، اقدام کنند. تقاضا و مدارک ارسالی قبل از تاریخ مذکور منتفی‌شده تلقی می‌شود. علاوه‌بر این ارسال تقاضای تأسیس کارگزاری، هیچ گونه حقی را برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =