معاون اقتصادی بنیاد مستضعفان با تشریح برخی آمارهای اقتصادی محقق شده از ایجاد ۲۳۵۱ شغل مستقیم و ۱۸ هزار شغل غیرمستقیم در پروژه‌های توسعه‌ای خبر داد و گفت :‌رشد اقتصادی بنیاد در سال گذشته ۱۳.۸ درصد بود.

رشد اقتصادی ۱۳.۸ درصدی بنیاد مستضعفان

به گزارش کارآفرین نیوز، سید محمد اتابک  اظهار کرد: سال ۹۹ یکی از پرچالش‌ترین سال‌های کشور بود؛ سالی که تورم خود را به شدیدترین وجه به مردم نشان داد و بیشترین نواسانات نرخ ارز را تجربه کردیم.

وی با بیان اینکه این شرایط سخت، محیط پیرامونی بنیاد مستضعفان را احاطه کرده بود،  ادامه داد: در سال ۹۹، در شرایطی که بسیاری از سازمان‌ها در کشور با مشکلات اقتصادی مواجه شدند، بنیاد مستضعفان توانست در بخش اقتصادی، عملکرد خوبی را ارائه دهد.  

وی گفت: این در حالی است که بنیاد مستضعفان در سال گذشته در تحریم مضاعفی علاوه بر تحریم‌های کشور قرار گرفت، ولی با وجود این شرایط سخت، میزان فروش در بخش اقتصادی بنیاد نسبت به سال قبل به میزان ۷۶ درصد، رشد داشت.

اتابک با بیان اینکه رشد اقتصادی بنیاد در سال  گذشته ۱۳.۸ درصد بوده،  گفت: طی سال ۹۹، صادرات  بنیاد مستضعفان با وجود تحریم ها، نسبت به سال  ۹۸ بالغ بر ۱۷ درصد رشد کرد. در بخش توسعه‌ای نیز سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان  ۹۹ رشد ۳۱ درصدی را ثبت کرد.

وی گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده برای سال ۱۴۰۰، امسال ۲۴ پروژه جدید در بنیاد به بهره برداری خواهد رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =