سخنگوی صنعت برق گفت: هماهنگی‌های لازم برای تامین برق شعب اخذ رای بعمل آمده است و مشکلی در این زمینه نداریم.

سخنگوی صنعت برق: کمبود برق جدی است

به گزارش کارآفرین نیوز،  مصطفی رجبی مشهدی با اعلام آمادگی همه اکیب‌های عملیاتی این صنعت برای تأمین برق در سراسر کشور گفت: این هفته به دلیل قرار گرفتن در شرایط تنش دمایی، شاهد افزایش شدید مصرف برق هستیم که حتی احتمال شکسته شدن دوباره پیک را هم به همراه دارد.

رجبی مشهدی همچنین در خصوص آخرین وضعیت تولید و مصرف برق در هفته جاری، توضیح داد: براساس پیش بینی‌ها از امروز تا پایان هفته به طور میانگین شاهد افزایش ۱.۴ درجه‌ای دمای هوا در سراسر کشور هستیم که این میزان در برخی از استان‌ها حتی به ۵ درجه نیز می‌رسد که همین موضوع باعث قرار گرفتن در شرایط دمایی حداکثر و افزایش شدید مصرف برق می‌شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه تمهیدات لازم برای تأمین پایداری شبکه برق در روز رأی گیری نیز اندیشیده شده است، اظهار داشت: همه تلاش و تمرکز صنعت برق تأمین برق عموم هموطنان سراسر کشور در تمام روزهاست و اختصاص به یک روز خاص ندارد، ولی در عین حال هماهنگی‌های لازم برای تأمین برق شعب اخذ رأی بعمل آمده است و مشکلی نخواهیم داشت.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده برای همکاری صنایع و کشاورزان در مشارکت با طرح‌های تشویق محور مدیریت مصرف در ساعت اوج بار گفت: مشترکان خانگی می‌توانند تنها با بکار بستن سه راهکار ساده، از بروز خاموشی احتمالی جلوگیری کنند.

رجبی مشهدی تصریح کرد: استفاده از دور کند کولرهای آبی، تنظیم دمای کولرهای گازی بر روی ۲۵ درجه و استفاده نکردن از وسایل برقی پرمصرف در ساعات گرم روز (۱۲ تا ۱۸) مهمترین راهکارها برای تأمین برق همه مشترکان و پایدار ماندن شبکه برق کشور است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =