یک تحلیل‌گر بازار نفت به کشورهای تولید کننده عمده نفت توصیه کرده از بیت کوین برای تسویه پول حاصل از فروش نفت استفاده کنند.

ایران در مبادلات نفت از بیت کوین کمک گیرد

به گزارش کارآفرین نیوز، پلن‌بی، از تحلیلگران مشهور بازار، نوشت: یک تحلیل‌گر بازار نفت می گوید:‌ اگر کشورهای تولیدکننده نفت مانند عراق، ایران، لیبی و غیره به بیت کوین ملحق شوند، یک منطقه تجاری آزاد با بیت‌کوین به‌عنوان پول رایج قانونی و مالیات بر سرمایه/ عواید سرمایه‌ای صفر درصد، قوی‌تر خواهد بود. پول نفت را به‌جای دلار آمریکا با بیت‌کوین بدهید. علاوه بر این، بعضی جاها مانند دبی همین الان هم پذیرای بیت‌کوین‌اند.»

سایر کشورها نیز باید هرچه زودتر دنباله‌رو السالوادور شوند! پاراگوئه، آرژانتین، پاناما، برزیل، نیکاراگوئه. تصمیم السالوادور به پذیرش بیت‌کوین به‌عنوان پول رایج قانونی عواقب جغرافیایی‌ـ‌سیاسی دارد. ایالات متحده آمریکا از طریق صندوق بین‌المللی پول یا [اعزام] ناو هواپیمابر، واکنش نشان خواهد داد. به یک کشور راحت‌تر می‌شود حمله کرد تا به چند کشور.

این تحلیلگر بازار تاکید دارد: اگر کشورهای تولیدکننده نفت مانند عراق، ایران، لیبی و غیره هم ملحق شوند، یک منطقه تجاری آزاد با بیت‌کوین به‌عنوان پول رایج قانونی و مالیات بر سرمایه‌ صفر درصد، قوی‌تر خواهد بود. پول نفت را به‌جای دلار آمریکا با بیت‌کوین بدهید. علاوه بر این، بعضی جاها مانند دبی همین الان هم پذیرای بیت‌کوین‌اند.

بر این اساس، السالوادور اولین کشوری بود که بیت‌کوین را به عنوان پول رسمی خود برگزید اما حالا زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که آخرین کشور در این زمینه نیست. سیاستمداران چند کشور دیگر آمریکای لاتین از حالا به این حرکت ابراز تمایل کرده‌اند و برخی حتی نماد چشم لیزری بیت‌کوین را به نشانه حمایت از این رمزارز به تصویر توییترشان افزوده‌اند.

پاراگوئه، آرژانتین، پاناما، برزیل و نیکاراگوئه هم احتمال دارد همچون السالوادور، بیت‌کوین را به‌عنوان پول رایج قانونی خود بپذیرند تا با تشکیل ائتلاف اقتصادی که تهدیدی برای قدرت دلار آمریکا به شمار می‌رود، بتوانند کاهش تورم و افزایش مشارکت اقتصادی را در کشورهایشان رقم بزنند.

یکی از این افراد کارلوس رخالا، نماینده کنگره پاراگوئه، است که امیدوار است ماه آینده لایحه‌ای با هدف جذب کسب‌وکارهای رمزارزی تصویب شود. در صورت تصویب این لایحه، گام بعدی تصویب لایحه دیگری است برای به رسمیت شناختن بیت‌کوین به عنوان پول رایج قانونی.

وی طی روزهای اخیر گفت: «همان‌طور که از خیلی وقت پیش می‌گفتم، کشورمان باید دست در دست نسل جدید پیشرفت کند. حالا وقتش است، نوبت ماست. این هفته طرح مهمی را آغاز می‌کنیم تا پیشاپیش جهان در پاراگوئه به نوآوری دست بزنیم».

گابریل سیلوا، از سیاستمداران پانامایی، در واکنش به خبر اقدام السالوادور، هشدار داد پاناما اگر به این راه نرود، ممکن است در پیشرفت اقتصادی از همسایه‌اش عقب بیفتد. این نماینده کنگره اعلام کرد مشغول تدوین لایحه‌ای مشابه است تا آن را به مجلس این کشور ببرد.

وی در توییتر نوشت: «این موضوع مهم است و پاناما نباید از قافله عقب بماند. اگر واقعا می‌خواهیم به قطب فناوری و کارآفرینی تبدیل شویم، باید از رمزارزها حمایت کنیم.»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =