سفیر ایران در کنیا از راه‌اندازی شهرک منطقه‌ای پردازش اقتصادی ایران در کشور کنیا خبر داد و گفت: به‌زودی جلسه‌ای با شرکت‌های علاقه مند به سرمایه‌گذاری در این شهرک برگزار می شود.

ایران در کنیا شهرک اقتصادی راه اندازی می کند

به گزارش کارآفرین نیوز، جعفر برمکی در رویداد یکشنبه های صادراتی با موضوع پذیرش هیات تجاری و فناوری در حوزه کشاورزی از کشور کنیا که به صورت آنلاین در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با اشاره به راه اندازی "خانه نوآوری" در کشور کنیا، افزود: این مرکز در فوریه سال ۲۰۲۰ با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری راه اندازی شد و در مدت کوتاهی توانست تجهیزات پزشکی را وارد بازار کند.

وی با تاکید بر اینکه سفارت ایران در کنیا درصدد است تا فرصت‌های تجاری این کشور را به شرکت‌های علاقه مند برای همکاری معرفی کند، اظهار کرد: ما دارای برنامه‌های همکاری در حوزه‌های تخصصی هستیم و در این راستا اولین هیات جاری در حوزه کشاورزی به ایران اعزام شدند. هیات بعدی برای اعزام به ایران در حوزه تجهیزات پزشکی است.

سفیر ایران در کنیا با تاکید بر اینکه برای راه‌اندازی این شهرک همه جوانب آن سنجیده شده است، شرکت‌های ایرانی علاقه مند به سرمایه گذاری می‌توانند محصولات خود را در این کشور به تولید برسانند و محصولات تولیدی علاوه بر مصرف در کنیا به سایر بازارها هم صادر می شود.

به گفته وی، کشور کنیا با کشورهایی مانند انگلستان و آمریکا معاهده تجاری دارد و محصولات تولید شده در این کشور به بازار بسیاری از کشورها قابل صادرات هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =