طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه‌ها و سیاست های دولت در حوزه اشتغال در شرایط بحران اقتصادی است و در راستای حمایت از مناطق غیر برخوردار از اشتغال شیوه نامه پرداخت یارانه دستمزد با اولویت مناطق کم برخوردار و مناطق غیر برخوردار از اشتغال ابلاغ شد.

جزئیات طرح یارانه دستمزد فارغ التحصیلان اعلام شد

به گزارش کارآفرین نیوز، یارانه دستمزد، وجهی است که توسط دولت به موجب این شیوه‌نامه به صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی زیر ۳۵ سال به کارفرما پرداخت و منابع این طرح از محل منابع پیش‌بینی شده اشتغال در قانون بودجه سنواتی، کمکهای مردمی و منابع ناشی از اجرای هدفمندی یارانه‌ها تامین می‌شود.

به عبارت بهتر، طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه ها و سیاست های دولت در حوزه اشتغال در شرایط بحران اقتصادی است، این طرح اکنون در کشور در حال اجراست و به کارآفرینانی که دانش آموختگان دانشگاهی را جذب کنند ۳۰ درصد یارانه دستمزد می دهد. با توجه به تصویب افزایش ۳۹ درصدی حداقل دستمزد ۱۴۰۰، مبلغ یارانه دستمزد برای نیروهای کار جذب شده در سال جاری نیز افزایش یافته است. کارفرمایان ۳۰درصد یارانه دستمزد دریافت و مابقی را خودشان می گذارند و نیروهای جذب شده در یارانه دستمزد حداقل حقوق را دریافت می کنند.

مطابق آمار ارائه شده از سوی وزارت کارحدود ۳۴هزار و ۳۰۸ نفر در این طرح ثبت نام کرده اند و حدود ۲۷هزار و ۷۰۲ نفر تعداد جذب شدگان جوینده کار است که قرارداد منعقد کرده و حدود ۶هزار و ۵۵کارفرما در این طرح نیز ثبت نام کرده اند.

براساس آمارهای رسمی ، خوزستان، مازندران، لرستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، هرمزگان، اردبیل، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، گلستان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، ایلام، کردستان و خراسان شمالی استان هایی هستندکه جویندگان کار در آنها قرارداد منعقد کرده اند.

متقاضیان و کارفرمایان در صورت تمایل می توانند برای ثبت نام در این طرح به سامانه  https://pyd.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =