سخنگوی گمرک با بیان اینکه میزان صادرات کشور در اردیبهشت‌ماه ۲۷.۵ درصد افزایش یافت، گفت: صادرات غیرنفتی در این ماه از نظر وزن به ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تن و ارزش هفت میلیارد و ۸۳ میلیون دلار رسید.

رشد ۲۷ درصدی صادرات غیرنفتی

به گزارش کارآفرین نیوز، «سید روح الله لطیفی» اظهار داشت: صادرات غیرنفتی ۲ ماهه کشور به ۲۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالا به ارزش ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار رسید که ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تن به ارزش هفت میلیارد و ۸۳ میلیون دلار آن مربوط به اردیبهشت ماه است.

وی افزود: از این میزان صادرات در اردیبهشت‌ماه، هشت میلیون و ۵۷۹ هزار تن به ارزش سه میلیارد و ۳۵۲ میلیون دلار مربوط به صادرات کالاهای ایرانی و سه میلیون و ۳۲۱ هزار تن به ارزش سه میلیارد و ۷۳۱ میلیون دلار مربوط به واردات کالا به کشور است.

لطیفی با اشاره به رشد ۴۸ درصدی ارزش صادرات در ۲ ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تصریح کرد: در اردیبهشت ماه نسبت به فروردین ماه با ۲۷۷ هزار تن کالا و ۳۸۴ میلیون دلار فروش بیشتر، رشد ۳.۳ درصدی در وزن و ۱۳ درصدی در ارزش را شاهد بودیم.

وی افزود: در واردات نیز یک میلیون و ۲۸۰ هزار تن کالا با ارزشی بیشتر از ۹۳۷ میلیون دلار نسبت به فروردین ماه ثبت شد که شاهد رشد ۶۲.۵ درصدی در وزن و ۳۳.۵ درصدی در ارزش بودیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =