رئیس جهاد کشاورزی استان تهران گفت : میزان تجهیز سامانه های نوین آبیاری در سال ۹۹، ۷۳۶۴۸ هکتار بوده است که در مقایسه با سال قبل ۸.۳ درصد رشد داشته است.

افزایش ۸.۳ درصدی استفاده از سامانه های نوین آبیاری

به گزارش کارآفرین نیوز،  ایوب فصاحت  در نشست خبری به مناسب هفته جهاد کشاورزی اظهار داشت: میزان تولیدات محصولات کشاورزی استان در سال ۹۹ به ۶.۴ میلیون تن رسیده است که ۵.۶ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران درباره وضعیت بهره وری آب در استان تهران گفت: افزایش راندمان آبیاری در فاصله سال های ۹۵ تا ۹۹ از ۲ کیلوگرم به ۲.۵ کیلوگرم افزایش یافته است.

به گفته فصاحت، هم اینک سطح گلخانه های استان تهران ۴۴۰۰ هکتار است که سالانه یک میلیون تن محصول تولید می کنند.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران در خصوص آبیاری زمین های کشاورزی با فاضلاب گفت: ۵۰ هکتار از مزارعی که با فاضلاب در استان تهران کشت شده بودند معرفی شده اند و اکنون توسط دستگاه های ذی ربط در حال معدوم سازی هستند.

این مقام مسئول گفت: به غیر از فاضلاب، آب های نامتعارف دیگری در استان تهران وجود دارد که به زمین های کشاورزی وارد شده می شود، این آب ها فاضلاب نیستند اما در بالادست خود توسط آلاینده های مختلف آلوده شده و ناخالصی دارند.

وی اظهار داشت: ما به کشاورزی توصیه می کنیم که از  این آب های نامتعارف  تنها برای تولید پنه، چوب و دانه کانولا برای تولید روغن دیزل استفاده کننداما این آب های برای گندم، جو و ذرت در سطحی بالغ بر ۳۰ هزار هکتار استفاده می شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: باید به حق آب کشاورزان استان نیز توجه داشت و وزارت نیرو برای تصفیه آب این بخش اقدامات بیشتری انجام دهد.

وی در خصوص کمبود و گرانی مرغ اظهار داشت: ریشه مشکلات امروز بازار مرغ یارانه غیرهدفمند است که به این بخش داده می شود شاید اگر این یارانه در جای خودش تخصیص داده شده بود اکنون شاهد قیمت های دربازار مرغ نبودیم.

فصاحت افزود: توزیع نامتعارف مرغ در برخی استان ها نیز موجب گرانی و کمبود مرغ در استان تهران شده است به طوری که برخی گاهی اوقات اجازه خروج مرغ از استان خود را نمی دهند که این  موضوع روند تعادل بازار در استان تهران را بر هم می زند.

وی گفت: در صورتی که در بازار مرغ دخالت نشود و اجازه داده شود بازار کار خود را انجام دهد  به صورت خودکار تنظیم خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: تا آخر هفته میزان توزیع مرغ در بازار استان تهران را به دو برابر افزایش می دهیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =