تحریم های آمریکا در مورد تعدادی از معاملات مربوط به بدهی دولت روسیه که در ماه آوریل (فروردین) اعلام شد، از امروز (دوشنبه) به طور رسمی لازم الاجرا می شود.

تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه از امروز اجرایی می شود

به گزارش کارآفرین نیوز، به نقل از خبرگزاری تاس، دولت آمریکا در تاریخ ۱۵ آوریل اعلام کرد که این اقدام مربوط به بسته بعدی محدودیت ها علیه روسیه است. واشنگتن همچنین شرایط لازم الاجرا شدن آنها را مشخص کرد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در همین تاریخ، دستور اجرایی مربوط به اعمال تحریم علیه روسیه را امضا کرد. ایالات متحده شرکت‌های خود را از دستیابی مستقیم به بدهی های روسیه که توسط بانک مرکزی، صندوق ثروت ملی و وزارت دارایی این کشور پس از ۱۴ ژوئن (تیر) ۲۰۲۱ صادر شده است، منع می کند.

علاوه بر این، دولت آمریکا اشاره کرد که موسسات مالی این کشور از اعطای وام به این سه سازمان چه به صورت روبل یا غیر روبل منع شده اند.

بر اساس این گزارش، این تحریم ها ممنوعیت های موجود در معاملات مربوط به بدهی دولت روسیه را که از آگوست (مرداد) ۲۰۱۹ اعمال شده است، را افزایش داد.

در همان زمان، بانک های آمریکایی از خرید اوراق قرضه بدهی به صورت غیر روبل در بازار اولیه و ارائه وام های غیر روبل به مقامات روسیه منع شده بودند.

اکنون مقامات آمریکایی این بانک ها را از دریافت اوراق قرضه دولتی روسیه به روبل منع کرده اند. این مربوط به اوراق بهادار منتشر شده پس از ۱۴ ژوئن ۲۰۲۱ است.

این ممنوعیت فعلی فقط مربوط به تعهدات بدهی دولت روسیه به روبل است که در بازار اصلی و نه در بازار ثانویه و نه برای دارندگان تعهدات بدهی دولتی، صادر شده است.

در ماه آوریل، الکساندر موریچف، معاون اجرایی اتحادیه صنعتگران و کارآفرینان روسیه به تاس گفت که اعمال تحریم ها علیه بدهی دولت روسیه مشکلات بزرگی ایجاد نخواهد کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =