معاون وزیر امور اقتصادیی و دارایی گفت: از ابتدای امسال تاکنون هزار فرد مظنون به پولشویی در کشور شناسایی و فعالیت آنان تحت پیگیری و محدودیت قرار گرفت که فهرست آنان برای کنترل اقدامات مالی به موسسات مالی و اعتباری ابلاغ شد.

شناسایی هزار فرد مظنون به پولشویی در کشور

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از ایرنا، هادی خانی روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری از مرکز اطلاعات مالی و ردیابی تراکنش‌های مشکوک در گرگان اظهار کرد: با استفاده کامل از ظرفیت قانون با پولشویی مبارزه کرده و نمی‌گذاریم این پول کثیف وارد چرخه اقتصادی کشور شود.

وی بیان کرد: در سال‌های گذشته مبارزه با پولشویی در کشور مورد توجه جدی قرار نداشت اما دولت سیزدهم به دنبال آن است تا با ابزارهای قانونی با این فساد مقابله کند.

معاون وزیر امور اقتصادیی و دارایی افزود: این وزارتخانه آمادگی دارد به دستگاه‌های مرتبط برای استفاده بیشتر از ظرفیت‌ مبارزه با پولشویی خدمات ارائه دهد و در این راستا در چند ماه اخیر به ۱۱ هزار استعلام با موضوع مبارزه به پولشویی پاسخ داده شد.

خانی بر ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی در مبارزه پولشویی در کشور تاکید کرد.

وی به اهمیت راه‌اندازی مرکز اطلاعات مالی و ردیابی تراکنش‌های مشکوک در استان ها اشاره کرد و گفت: دریافت، گردآوری، نگهداری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مبارزه با پولشویی و کاهش هزینه دستگاه‌ها، از جمله کارکردهای موثر این مرکز است.

معاون وزیر امور اقتصادیی و دارایی در ادامه به مبارزه همیشگی جمهوری اسلامی با تروریسم اشاره کرد و گفت: دشمنان از سکوت رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی نامناسب اقدامات ایران در مبارزه با تروریسم برای بی‌اثر جلوه دادن فعالیت ایران استفاده می‌کنند که در این شرایط مدیران وظیفه دارند با مستندنگاری و تبیین صحیح، این توطئه‌ها را خنثی کنند.

خانی کارنامه جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم را غیرقابل انکار دانست و گفت: یکی از نشانه‌های این کارنامه روشن، تقدیم شهدای فراوان و قربانی‌شدن هزاران شهروند بیگناه در عرصه‌های گوناگون تاریخ انقلاب است.

در این آیین از سامانه اطلاعات مالی و ردیابی تراکنش‌های مشکوک در این استان در اداره امور مالیاتی شهر گرگان رونمایی شد.

گلستان بعد از هرمزگان دومین استانی هست که مرکز اطلاعات مالی و ردیابی تراکنش‌های مشکوک را به بهره‌برداری رساند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.