ستاد توسعه فناوری‌های اپتیک و کوانتوم معاونت علمی و صندوق نوآوری و شکوفایی اقدام به جذب ایده‌های فناورانه کرد.

فراخوان حمایت و جذب ایده‌ها و طرح‌های فناورانه حوزه اپتیک و کوانتوم

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، مهلت مشارکت در این فراخوان ۱۵ آبان ماه ۱۴۰۲ تا ۱۵ آذر ماه ۱۴۰۲ است. این فراخوان با رویکرد حمایت از پژوهشگران، دانشجویان، اساتید و فناوران فعال در حوزه فناوری‌های اپتیک و کوانتوم، یکی از کلیدی‌ترین و آینده‌سازترین فناوری‌های قرن حاضر در قالب برنامه نوآفرین منتشر شده که با هدف تعیین نقشه راه فناوران و اعطای حمایت‌های بلاعوض به محققان و دانشگاهیان شکل گرفته است.

به منظور کمک به توسعه فناوری‌های نوظهور و بهره‌برداری از نتایج آن، از تمامی ایده‌ها و طرح‌های مرتبط با حوزه‌های اولویت‌دار حوزه اپتیک همچون «کاربردهای لیزر در کشاورزی و امنیت غذایی»، «کاربردهای نوین لیزر در دندانپزشکی و فیزیوتراپی»، «فناوری مقرون به صرفه ساخت و تولید مبتنی بر لیزر»، «کاربردهای بیوفوتونیک، با تمرکز بر Ponit-of-Care برای HIV، مالاریا، سل و سایر بیماری‌های مشابه»، «تصویربرداری سه بعدی و پردازش داده با کیفیت بالا»، «سنسورهای فیبر نوری برای پایش کیفیت آب شرب» و «کاربرد ادوات و حسگرهای اپتیکی در حوزه‌ پایش سلامت برخط» حمایت خواهد شد.

همچین موضوعات و ایده‌هایی چون «کاربردهای فناوری‌های کوانتومی در پزشکی و اکتشافات»، «بومی‌سازی تجهیزات مورد نیاز برای ساخت فناوری‌های کوانتومی مانند توزیع کلید کوانتومی و حسگری کوانتومی»، «تمامی تحقیقات کاربردی در رابطه با توسعه و ارتقای انواع فناوری‌های کوانتومی» و «توسعه الگوریتم‌ها و برنامه‌نویسی با استفاده از کامپیوترهای کوانتومی» نیز در حوزه کوانتوم مورد حمایت قرار می‌گیرند.

این فراخوان در دو مرحله غربالگری(ارزیابی اولیه) و داوری کامل برگزار خواهد شد و در صورت تأیید طرح در جلسه ارزیابی و بر اساس نتیجه جلسه، میزان حمایت از طرح مشخص خواهد شد. ثبت طرح به منزله پذیرش طرح و ورود به جلسه ارزیابی نخواهد بود.

علاقه‌مندان تا ۱۵ آذر ماه ۱۴۰۲ فرصت دارند برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق تماس یا ارسال پیام به شماره ۰۹۰۲۵۵۵۵۴۳۹ یا مراجعه به نشانی ایمیل info@noafarintech.ir و noafarintech@gmail.com اقدام کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.