پیش‌بینی کارشناسان از قیمت طلا و سکه در روزهای باقی مانده از آبان و هفته نخست آذر، تداوم روند آرام و نوسانات کم است.

روندآرام و نوسان کم

به گزارش کارآفرین‌نیوز، امروز شنبه ۲۷ آبان، تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلا و سکه روند متفاوتی را طی کرده است. قیمت طلا روند نوسانی دارد و قیمت سکه امامی و بعضی دیگر قطعات سکه صعودی است؛ هر چند سکه بهار آزادی و سکه گرمی نسبت به آخرین نرخ روز پنجشنبه تغییری نداشته‌اند. امروز هر مثقال طلا نیز روند صعودی دارد.


پیش‌بینی کارشناسان از قیمت طلا و قیمت سکه در روزهای باقی مانده از آبان و هفته نخست آذر، تداوم روند آرام و نوسانات کم است. این طور که به نظر می‌رسد انگار دلار این روزها بازیگر اصلی بازارها و به خصوص بازار سکه و طلاست؛ با توجه به آرام بودن قیمت اسکناس آمریکایی و همچنین با این پیش‌فرض که اخبار نامساعد به بازارهای مالی تزریق نمی‌شود، انتظار روزهای آرام برای بازار طلا و سکه انتظار بی‌جایی نیست.
البته؛ باید در نظر داشت که در لحظه نگارش این گزارش قیمت طلای جهانی به عنوان یکی از فاکتورهای تعیین قیمت در بازار طلای داخلی در روند صعودی قرار گرفته است.

در حال حاضر انس جهانی با قیمت ۱۹۸۹ دلاری در حال معامله است. این موضوع می‌تواند در بازگشایی بازارها در روز جاری در صورت افزایش محدود قیمت دلار، ‌ بازار طلای داخلی را تحت تاثیر قرار دهد.

هومن زنگنه، عضو هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر ایران در همین باره به کارآفرین‌نیوز گفت: با توجه به این که ما نزدیک به سال جدید میلادی هستیم، قطعا با کاهش محسوس قیمت طلا در دنیا رو به رو نمی‌شویم. همان طور که در چند دهه گذشته هم تجربه کردیم دو ماه مانده به سال جدید میلادی، شاهد رشد یا کاهش آن چنانی نیستیم؛ مگر این که اتفاق خاصی بیفتد.

او ادامه می‌دهد: البته برخی کارشناسان احتمال می‌دهند که با توجه به کاهش تنش و آرام شدن شرایط جنگ و منطقه قیمت‌ها به صورت مقطعی پایین‌تر بیایند اما به نظر می‌رسد که ما آرامش نسبی در بازارهای مالی داریم.

این کارشناس بازار سکه و طلا، بازارهای داخلی را چنین پیش‌بینی می‌کند: تحلیل‌های مختلفی درباره بازار سکه و طلا ارائه می‌شود؛ به نظر می‌رسد سکه در هفته آینده افزایش چشمگیری نخواهد داشت و حتی شاید دچار کاهش جزئی هم شود.

متاسفانه بورس ایران به بورس جهانی متصل نیست و شاخص‌های خودش را دارد. تا زمانی که بورس خود را به بورس جهانی متصل نکنیم هم این معضلات نوسانات قیمت گریبانگیر ما هستند زیرا ما مجبوریم قیمت طلا را با قیمت‌های جهانی منطبق کنیم. اگر بورس جهانی به ما متصل بود، این انطباق با دردسر زیاد انجام نمی‌شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.