ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی ریاست‌جمهوری به منظور هم‌افزایی پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی در راستای تحقق اهداف مصوب در حوزه علوم‌شناختی از طرح‌های تجمیع پایان‌نامه‌ها و رساله‌های همراستا (پویا) حمایت می‌کند.

حمایت معاونت علمی از طرح تجمیع پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها

به کارآفرین‌نیوز به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، ستاد علوم شناختی در راستای سیاست‌های خود می‌کوشد با حمایت از طرح‌های پژوهشی، زمینه ترویج دانش، تولید فناوری و خدمات شناختی را در سطح کشور فراهم و انگیزه فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی در حوزه‌های علوم و فن‌آوری‌های شناختی‌ گسترش دهد.

طرح‌های پویا شامل ترکیبی از حداقل دو پایان‌نامه (کارشناسی ارشد/ دکتری) است که باید در راستای اهداف پژوهشی، توسعه فناوری و یا خدمات شناختی و در چارچوب اولویت‌های ستاد قرار داشته و دستاورد یکپارچه‌ای را دنبال کنند.

طرح‌های پژوهشی و توسعه فناوری، خصوصاً در حوزه علوم پایه، مشروط به مشخص بودن فازهای بعدی طرح برای رفع نیازهای جامعه و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان مورد بررسی قرار می‌گیرند. به علاوه برای تشویق محققان، به منظور ترکیب پایان‌نامه‌ها در قالب طرح پژوهشی، میزان حمایت از طرح‌های پویا تا سقف یک و نیم میلیارد ریال افزایش یافته است.

ثبت طرح پژوهشی پویا (تجمیع پایان‌نامه‌ها و رساله‌های همراستا) در تمام طول سال امکان پذیر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.