طی ساعات گذشته قیمت اغلب رمزارزها به ویژه بیت کوین کاهش محسوسی داشته و کارشناسان دلایل مختلفی را برای این سقوط بیان می‌کنند که اصلی‌ترین آنها محدودیت فعالیت‌های مرتبط با رمزارزها در کشور چین است.

چرایی سقوط بیت‌کوین و دیگر رمزارزها

براساس گزارش فاینانشیال‌ تایمز، طی ۲ تا ۳ ساعت گذشته شاهد ریزش بیشتر قیمت رمزارزها بودیم.  چهار روز پیش بود که قیمت بیت کوین به بیش از  ۴۰ هزار دلار رسیده بود اما پس از چند ساعت روند ریزشی آن شروع شد و تاکنون روند قیمت رمزارزها منفی بوده است.  

نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که بیت‌کوین امروز را هم منفی آغاز کرد اما طی ۲ تا ۳ ساعت گذشته شاهد ریزش حدود ۴درصدی بازار بوده‌ایم، دلیل اصلی این اتفاق اقدامات چین در اعمال محدودیت بیشتری و سرکوب فعالیت‌های مرتبط با رمزارزهاست.

مقامات دولتی در استان سیچوآن چین سرکوب فعالیت‌های مربوط به استخراج رمزارزها را افزایش داده‌اند؛ ‌به گونه‌ایی که از امروز بسیاری از مراکز استخراج بیت کوین در این استان که تقریباً مرکز اصلی فعالیت‌های مرتبط با رمزارزها در چین بود تعطیل شده‌اند.

مقامات دولتی در این استان روز جمعه دستور تعطیل شدن این مراکز را صادر کرده بودند که این بخشی از سیاست دولت چین در به حداقل رساندن و نهایتاً ممنوع کردن فعالیت‌های مرتبط با بیت‌کوین و رمزارزهاست.

در حال حاضر فعالیت ۹۰ درصد شرکت‌های استخراج ارز مجازی در سیچوآن متوقف شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =