بانک مرکزی چین طی دستوری اعلام کرده است که مؤسسات مالی و بانک‌های این کشور نباید امکان معامله، نقل‌وانتقالات بانکی و پرداخت را برای تراکنش‌های رمزارز فراهم کنند. بسیاری از کارشناسان این ممنوعیت به‌عنوان علت سقوط قیمت بیت کوین و دیگر رمزارزها می‌دانند.

بانک‌های چین باید تراکنش‌های مرتبط با رمزارزها را مسدود کنند

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از کوین دسک، بانک مرکزی چین روز دوشنبه به موسسات مالی  این کشور دستور داد با افزایش احساسات منفی نسبت به بازارهای رمزارزها، تسهیل تراکنش‌های ارز مجازی را متوقف کنند.

بانک مرکزی افزود بانک‌های این کشور هم‌چنین باید نسبت به شناسایی مبادلات رمزارز و حساب سرمایه معامله‌کنندگان خارجی اطمینان پیدا کنند و لینک پرداخت تراکنش‌ها را به‌موقع قطع کنند.

پس از انتشار این اخبار، قیمت ارزهای دیجیتال کاهش یافت. به‌عنوان مثال برای اولین بار از ۲۳ مه (۲ خرداد)، بیت کوین به زیر ۳۲,۰۰۰ دلار و اتریوم به زیر ۲,۰۰۰ دلار رسید.

اگرچه جهت‌گیری بانک مرکزی چین ضد رمزارزها موضوع جدیدی نیست، اما بیانیه اخیر پس از رایزنی با بانک صنعت و تجارت چین، بانک کشاورزی چین، بانک سازندگی، بانک پستال سیوینگز (Postal Savings Bank)، بانک صنعت و فناوری شبکه علی پی (Alipay) درباره این موضوع منتشر می‌شود.

بانک مرکزی چین رمزارزها را به‌عنوان ریسکی برای تراکنش‌های برون‌مرزی، پولشویی و چالشی برای نظم اقتصادی و مالی عنوان کرد.

این دستور بانک مرکزی چین پس از اعمال محدودیت‌های دولت بر فعالیت‌های مربوط به استخراج در استان سیچوان صورت می‌گیرد که بزرگ‌ترین منطقه استخراج بیت کوین در جهان با استفاده از برق آبی است.

 بر این اساس هم اکنون قیمت هر بیت کوین ۳۱ هزار دلار است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.