انرژی تولیدی نیروگاه شهید سلیمی نکا در شرق مازندران طی سه ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد افزایش یافت.

تولید برق در نیروگاه نکا ۱۹ درصد افزایش یافت

به گزارش نیروگاه نکا ، در فصل بهار امسال حدود ۲میلیارد و ۷۱۶ میلیون و ۶۰ هزار کیلو وات ساعت انرژی در واحدهای بخاری و بلوک سیکل ترکیبی این نیروگاه تولید شد که 7۰ درصد آن در واحدهای بخاری و حدود ۳۰ درصد بقیه هم مربوط به واحدهای بلوک سیکل ترکیبی بوده است.

بر اساس این گزارش ، با توجه به دشواری و حساسیت بسیار زیاد نگهداری و بهره برداری از واحدهای این نیروگاه با گذشت بیش از چهار دهه کارکرد ، به دلیل قدمت و عمر بالای تجهیزات ، حفظ آمادگی واحدهای این نیروگاه برای تولید پایدار انرژی کار آسانی نیست و لذا با توجه به نیاز شبکه برق کشور و علیرغم همه محدودیت های موجود بویژه در شرایط سخت مقابله با ویروس کرونا، با همدلی و تلاش جهادی و شبانه روزی کارکنان نیروگاه، در حال حاضر تمامی واحدهای نیروگاه جهت تولید پایدار برق و گذر از پیک مصرف با آمادگی کامل در مدار تولید قراردارند.

 نیروگاه شهید سلیمی نکا با ۴ واحد بخاری به ظرفیت هرکدام ۴۴۰ مگاوات، ۲ واحد گازی ۱۳۷.۶ مگاواتی، یک واحد بخار سیکل ترکیبی با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات و دو واحد توربین انبساطی ۹.۴ مگاواتی در مجموع با ظرفیت منصوبه ۲۲۱۴ مگاوات نقش موثری در پایداری شبکه سراسری برق کشور دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =