سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن گفت: طبق ماده ۱۰ قانون معادن درباره صلاحیت‌های مالی و فنی بهره برداران، داشتن اهلیت افراد برای فعالیت در این حوزه بررسی شد.

مجلس اهلیت افراد در قانون معادن را بررسی می کند

به گزارش کارآفرین نیوز، «حجت الله فیروزی» گفت: براساس ماده ۹ قانون معادن فعلی، بهره‌برداری از ذخایر معدنی، مستلزم گرفتن پروانه بهره‌برداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت است که وزارتخانه‌های نفت، نیرو و سازمان انرژی اتمی نیازی به دریافت پروانه ندارند.

وی ادامه داد: در متن در حال بررسی پیشنهاد شده وزارت دفاع نیز نیازی به دریافت پروانه بهره برداری در محدوده های فعالیت خود نداشته باشد. مقرر شد این پیشنهاد برای بررسی بیشتر به کمیته معدن و صنایع معدنی ذیل کمیسیون صنایع و معادن ارجاع شود.

فیروزی  با اشاره به ماده ۱۰ قانون معادن درباره صلاحیت‌های مالی و فنی بهره برداران یا متقاضیان بهره بردار گفت: در جلسه مجلس مقرر شد قانون به گونه‌ای اصلاح شود،  افرادی که به دنبال فعالیت در حوزه معادن هستند، اهلیت لازم را داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به بررسی ماده ۱۲ قانون معادن، خاطرنشان کرد: در این جلسه درباره افزایش مشوق‌های سرمایه‌گذاری در حوزه اکتشاف و بهره برداری از معادن تبادل نظر شد. همچنین چگونگی تشکیل شورای عالی معادن از نظر رسمیت و رای گیری مورد بررسی قرار گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =