جسد جان مک‌آفی (John McAfee)، یکی از برجسته‌ترین نام‌ها در حوزه فناوری و رمزارزها، در زندان پیدا شد.

پایان مک‌آفی

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از کوین دسک، مک‌آفی خودکشی کرده و مقامات کشور اسپانیا قصد دارند برای روشن‌شدن ابعاد بیشتر ماجرا، جسد او را کالبدشکافی کنند. نکته جالب ماجرا اینجاست که او در سال ۲۰۱۹ در توییتی اعلام کرده بود دولت آمریکا به او گفته است که کاری می‌کنند خودش را بکشد! او در ادامه اعلام کرده بود که اگر خودش را کشت، کار خودش نیست.

ساعاتی پیش از انتشار خبر خودکشی مک‌آفی، دادگاه عالی اسپانیا رأی به استرداد او به آمریکا داده بود. قرار بود پس از استرداد به آمریکا، او به جرم کلاهبرداری تحت پیگرد قضایی قرار بگیرد.

دادگستری ایالت کاتالان در بیانیه‌ای نوشت: «همه شواهد نشان می‌دهد که احتمالاً دلیل مرگ خودکشی بوده است.»

پایان مک‌آفی

یکی از کارکنان زندان در پاسخ به تماس خبرنگاران اعلام کرد که امروز ساعت ۹ صبح به وقت محلی برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مرگ مک‌آفی تماس بگیرند. وزارت دادگستری آمریکا سال گذشته اعلام کرده بود که مک‌آفی از طریق تبلیغ ارزهای دیجیتال، مشاوره، سخنرانی‌ها و فروش حق پخش مستند زندگیش میلیون‌ها دلار دریافت کرده بود.

وی اوایل این ماه و در جلسه بررسی استردادش به آمریکا اعلام کرده بود که پشت این استرداد انگیزه‌های سیاسی وجود دارد.
دولت آمریکا به جرم عدم ثبت و پرداخت مالیات از سال ۲۰۱۴ الی ۲۰۱۸ و عدم اعلام گزارش درآمد مرتبط با پروژه‌های کریپتوکارنسی در صدد دستگیری مک‌آفی بود در نهایت در میانه سال ۲۰۲۰، جان مک‌آفی در فرودگاه بین‌المللی بارسلونای اسپانیا دستگیر شد.
اغلب فعالان حوزه فناوری به غیر از فعالیت در زمینه رمزارزها مک‌آفی وی را با عنوان سازنده یکی از امن‌ترین و ارزان‌ترین برنامه‌ها آنتی ویروس برای نرم‌افزارهای موبایلی و کامپیوتری می‌شناختند. برنامه‌هایی که می‌توان آنها در کلاس یک ویروس‌کش‌های جهان نام برد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =