در پایان هفته جاری، بیشتر شاخص های مهم بورسی جهان با صعود بسته شدند. روند مقابله با کرونا تاثیر زیادی در بهبود شرایط موجود بورس در جهان ایفا می کند.

هفته خوب بورس های جهانی

به گزارش بلومبرگ، کمیسیون اروپا در گزارشی اعلام کرد با بهتر شدن روند مقابله با کرونا،شاخص اطمینان در منطقه یورو نسبت به ماه قبل ۱.۸ واحد بیشتر شده است. این رقم که ۰.۳ درصد بیشتر از انتظارات قبلی بوده می تواند نویدبخش افزایش سرمایه گذاری ها در این منطقه و کاهش رویکرد احتیاطی فعالان اقتصادی باشد. در سطح اتحادیه اروپا نیز این شاخص با افزایش ۱.۵ واحدی به منفی ۴.۵ واحد رسیده است.  

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص «فوتسی ۱۰۰» بورس لندن با ۰.۳۷ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۷۱۳۶.۰۷ واحد بسته شد.  شاخص «دکس ۳۰» بورس فرانکفورت در آلمان با افزایش ۰.۱۲ درصدی و ایستادن در سطح ۱۵ هزار و ۶۰۷.۹۷ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص «کک ۴۰» بورس پاریس با عقبگرد ۰.۱۲ درصدی در سطح ۶۶۲۲.۸۷ واحد بسته شد. در مادرید شاخص «ایبکس ۳۵» ۰.۳۱ درصد بالا رفت و به ۹۰۹۵.۰۱ واحد رسید.

بورس آمریکا

در پایان هفته جاری،در وال استریت همه شاخص ها صعودی بودند؛ به گونه ای که هر سه شاخص اصلی بورسی نسبت به روز گذشته در سطح بالاتری قرار گرفتند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۶۹ درصد صعود نسبت به روز گذشته و در سطح ۳۴ هزار و ۴۳۳.۵۱ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۳۲ درصد صعود تا سطح ۴۲۸۰.۱۸ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۰۶ درصد افزایش در سطح ۱۴ هزار و ۳۷۷.۹۱ واحدی بسته شد.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص «نیک کی ۲۲۵» بورس توکیو ژاپن با صعود ۰.۶۶ درصدی تا سطح ۲۹ هزار و ۶۶.۱۸ واحدی بالا رفت. شاخص «هانگ سنگ» بورس هنگ‌کنگ ۱.۴ درصد بالا رفت و در سطح ۲۹ هزار و ۲۸۸.۲۲ واحد بسته شد.

در چین شاخص «شانگهای  کامپوزیت» صعود ۱.۶۳ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۲۳۹.۹۷ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص «اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰» بورس سیدنی با ۰.۴۵ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۷۳۰۸.۰۵ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص «تاپیکس» ژاپن صعودی بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =