عمر روند احیای قیمت رمزارزها به یک روز بیشتر نرسید و امروز دوباره قیمت‌ها در این بازار کاهشی شدند.

 موج دوم سقوط رمز ارزها در راه است؟

به گزارش کارآفرین نیوز، روز گذشته (۴ تیر ماه) قیمت رمزارزها پس از چند روز سکون در کانال ۳۲ هزار دلار و پس از ریزش تاریخی ابتدای ماه جاری شمسی و رسیدن قیمت بیت‌کوین به پایین تر از ۳۰ هزار دلار، روندی افزایشی به خود گرفت و قیمت هر بیت کوین به حدود ۳۵ هزار دلار رسید.  

این احیا و بازیابی بازار توسط بیت کوین، کورسوی امیدی برای سرمایه‌گذاران رمزارزها به وجود آورد اما دیری نپایید که قیمت بیت‌کوین دوباره روندی نزولی به خود گرفت و امروز به حدود ۳۲ هزار دلار بازگشت.  

خبرگزاری CNBC در تحلیلی درباره این ریزش قیمت نوشت: «جدال بین خریداران و فروشندگان بیت‌کوین در سطح ۳۰ هزار دلاری به شدت بالا گرفته است، چرا که کانال ۳۰ هزار دلاری مرز روانی بسیار مهمی محسوب می شود و شکسته شدن آن بیت‌کوین را به سمت ۲۰ هزار دلار سوق خواهد داد. یک ماه اخیر به عنوان بدترین دوره ارزهای دیجیتالی در پنج سال اخیر عمل کرد اما برخی از معامله گران امیدوارند در روزهای باقی مانده از ماه ژوئن این روند تغییر پیدا کند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۲۸۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۸.۵۸ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۵۱ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.»

به‌روزرسانی قیمت رمزارزها (تا ساعت ۱۲ ظهر به وقت تهران) : 

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۱ هزار و ۷۳۸ دلار

۲- اتریوم

قیمت: ۱۸۰۵.۲۳ دلار

۳- تتر

قیمت: ۰.۹۹۹۸ دلار

۴- بایننس کوین

قیمت: ۲۸۲.۴۷ دلار

۵- کاردانو

قیمت: ۱.۲۶ دلار

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =