طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی جهت بررسی بیشتر و رفع ابهام به کمیسیون کشاورزی مجلس ارجاع شد.

طرح تقویت امنیت غذایی به کمیسیون کشاورزی مجلس ارجاع شد

به گزارش کارآفرین نیوز؛ طرح تقویت امنیت غذایی و رفع موانع تولیدات کشاورزی در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی بررسی شد و با رای موافق نمایندگان به کمیسیون کشاورزی مجلس ارجاع گردید.

ضمن بررسی این طرح در صحن علنی مجلس، ماده ۲ این طرح حذف شد که پس از توضیح رییس مجلس و پیشنهاد برای ارجاع آن به کمیسیون، نمایندگان با آن موافقت کردند تا طرح به کمیسیون کشاورزی برگردد.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس در مورد این طرح گفت: به دنبال تمرکز بر حوزه بازرگانی محصولات کشاورزی هستیم و با توجه به ناکارآمدی در حوزه کشاورزی در سال های گذشته، به دنبال تنظیم بازار محصولات کشاورزی هستیم.

سیدجواد ساداتی نژاد ادامه داد: قانون موجود کمر کشاورزی را شکسته است بطوریکه سازمان توسعه تجارت اقدامی برای پیاز، سیب زمینی و سیب کشاورزان انجام نداده تا این محصولات روی زمین باقی بماند به همین خاطر ما باید یک مدیریت واحد برای تجارت محصولات کشاورزی داشته باشیم.

وی یکی از مشکلات را وجود بخش تجارت و واردات محصولات کشاورزی در وزارت صمت و بخش کشاورز را در وزارت جهاد کشاورزی دانست و گفت: باید تصمیمات برای همه محصولات کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی منتقل شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی، وزارت صمت را باعث نابودی و فقیر شدن کشاورزان خواند و گفت: چرا سهم کشاورزی ایران در ۸۰۰ میلیون جمعیت کشورهای همسایه فقط ۲ درصد است؟

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.