براساس اظهار نظر مسئولان گمرک کشور، در بهار سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۲۳ درصد کشفیات انواع موارد مخدر سنتی، صنعتی، روان گردان ها رشد داشته است.

گمرک:‌ کشفیات مواد مخدر ۵۲۳ درصد رشد داشته است

به گزارش کارآفرین نیوز، سید روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران، در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: با اقدامات صورت گرفته و تجهیز مبادی رسمی به دستگاه‌های کنترلی، ایکس ری و سگ های مواد یاب،‌ کشفیات انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، قرص های روان گردان و یا پیش سازها رشد چند برابری داشته است.

لطیفی در خصوص انواع مواد کشف شده توسط گمرک گفت: با توجه به اینکه تولید ماده مخدر مت آمفتامین در افغانستان در سال های اخیر صدها برابر شده است،کشف ده هزار و ۷۵۰ کیلوگرم فسفر قرمز در گمرک دوغارون و جلوگیری از ورود آن به افغانستان تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از تولید مواد مخدر صنعتی در این کشور خواهد داشت، این محموله در لابلای کیسه های شکر جاسازی شده بود.

سخنگوی گمرک به ماده کتامین به عنوان پیشاز مواد مخدر و یکی از مهمترین مواد کشف شده در گمرک اشاره داشته و  اعلام کرد : کارکنان گمرک فرودگاه امام (ره) موفق شدند ۱۳هزار و ۸۰۰گرم از این ماده  را در سه ماه ابتدایی سال کشف کنند  که از حیث کشف سرنخ های شبکه زیر زمینی قاچاق کتامین بسیار واجد اهمیت است.

لطیفی در بخش دیگری از صحبت های خود به دفاتر ارسال مرسولات پستی و یا حمل بار هوایی یا تجاری به عنوان یکی از گلوگاه های قاچاق مواد مخدر اشاره داشت و گفت : کشف  ۱۱۷هزار و ۳۲۹گرم تریاک، پنج هزار و ۹۹۶گرم شیشه، ۱۴۰هزار و ۴۴۷گرم هروئین،هشت هزار و ۴۰۰گرم حشیش، یک هزار و ۵۷۸گرم بذر شاهدانه مادر و  یک هزار و ۴۰۷ گرم انواع قرص های مخدر از مواردی است که طی سه ماهه اول سال جاری در مبادی رسمی ورودی و خروجی کشور کشف شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =