سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اعلام کرد: موضوع اختصاص قیر رایگان از سوی مجلس در بودجه ۱۴۰۰ تصویب شده اما با گذشت چهار ماه از تصویب آن، هنوز این تبصره اجرایی نشده است.

نماینده مجلس :‌ مصوبه قیر بلاتکلیف است

به گزارش کارآفرین نیوز، سیدکاظم دلخوش اباتری در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به رییس مجلس گفت: به‌رغم اینکه مجلس در بودجه ۱۴۰۰ موضوع قیر را تصویب کرد اما پس از گذشت چهار ماه هنوز بند (ز) تبصره یک قانون بودجه اجرایی نشده است.

دلخوش اباتری افزود: جلساتی در این ارتباط با وزیر نفت و معاونان او برگزار شد و قرار بود بر اساس بندهای یک و دو قانون بودجه مازاد فروش نفت را به موضوع قیر اختصاص یابد که این هم به نیمه دوم سال موکول شده است. بنابراین برای حل مشکل ما استفساریه ای را تدوین کردیم.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دو هفته آینده زمان سرکشی نمایندگان به حوزه انتخابیه است و انتظار می‌رود این استفساریه سریع تر در دستورکار مجلس قرار گیرد، عنوان کرد: فصل سرما در راه است و جای تعجب است که چرا هیات رییسه در اعلام وصول و تکلیف این استفساریه کوتاهی می‌کند.

قالیباف :  اخطار وارد نیست 

محمدباقر قالیباف که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر دلخوش اباتری، گفت: اصل موضوع حرف درستی است و اگر تامین قیر به نیمه دوم سال موکول شود نه تنها جاده‌های روستایی بلکه حتی جاده‌های شهری نیز آسفالت نمی‌شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این اخطار به ما وارد نیست شما استفساریه دادید و باید اعلام وصول شود و سپس به کمیسیون ارائه و سپس پیشنهاد کمیسیون در صحن رسیدگی شود. اما به طور حتم استفساریه را امروز اعلام وصول و به کمیسیون مربوطه ارجاع و از کمیسیون خواهیم خواست در اسرع وقت نظر خود در مورد آن را بدهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =